Konstytucja 3 maja to pierwsza europejska konstytucja, powinna być inspirującym świętem całej współczesnej Europy

"Witaj majowa jutrzenko..."

Święto Konstytucji 3 maja jest symbolem prób ratowania Polski od niewoli zaborców. Z tej okazji uczniowie klasy Ib przygotowali akademię, dzięki której mogliśmy się cofnąć do tamtych lat i zrozumieć, dlaczego jest to tak ważne dla nas - Polaków- wydarzenie.

Uczniowie przedstawili także historię obchodów tego święta od jego ustanowienia aż do przywrócenia po okresie komunizmu. Wystąpienia były wzbogacone tekstami literackimi i zilustrowane prezentacją multimedialną. Wybrzmiała też pieśń "Witaj majowa jutrzenko..." w wykonaniu Łukasza Czuchry z Ib - laureata konkursu piosenki patriotycznej. Na zakończenie wysłuchaliśmy "Koncertu Jankiela" w wykonaniu uczennic z klas: IIa, IIb, IIe i Ib.

Szkolne obchody odbyły się 27 kwietnia z racji dni wolnych od zajęć. W dniu 3 maja poczet sztandarowy naszego liceum weźmie udział w miejskich obchodach tej uroczystości.