Hej ogarnięci !!!

Wizyta w UW w Rzeszowie

W dniu 3 czerwca klasa 1g pojechała do Rzeszowa na spotkanie ze swoim dawnym wychowawcą panem dr Krzysztofem Kosińskim, który od dwóch miesięcy pełni funkcję Dyrektora Wydziału Środowiska  i Rolnictwa w Urzędzie Wojewódzkim. Było to bardzo miłe i wzruszające spotkanie. Pan Dyrektor opowiadał uczniom o swojej nowej pracy i  o zadaniach, które wykonuje na rzecz rolnictwa i ochrony środowiska w naszym województwie. Uczniowie opowiadali o szkole i wspominali wspólnie spędzone chwile.

Wizyta w Urzędzie Wojewódzkim rozpoczęła się spotkaniem z panią Teresą Kubas – Hul wojewodą podkarpackim, która opowiedziała o zadaniach jakie podejmuje jako przedstawiciel Rady Ministrów na terenie województwa.

Uczniowie mieli okazję spotkać się z panią Kurator Dorotą Nowak-Maluchnik oraz wicekuratorem panem Dariuszem Półćwiartkiem. Zapoznali się z zadaniami, jakie pełni Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i na jaką pomoc mogą liczyć zarówno nauczyciele, jak i uczniowie i ich rodzice.

Młodzież miała możliwość poznania struktury urzędu, wydziałów i spraw, które można załatwić w Urzędzie Wojewódzkim oraz   obejrzenia Sali Kolumnowej, gdzie odbywają się główne uroczystości wojewódzkie.

Spotkanie było bardzo udane. Dziękujemy za przekazaną wiedzę i słodki poczęstunek. Panu Dyrektorowi Kosińskiemu życzymy wielu sukcesów w nowej odpowiedzialnej pracy.

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4285895

Szukaj