Nauczyciel na medal

W plebiscycie „Nauczyciel na medal” laureaci zostali wybrani w dwuetapowym głosowaniu, tj. powiatowym i wojewódzkim w kategoriach szkół 1-3, 4-7 oraz szkół ponadgimnazjalnych.

W powiacie dębickim I miejsce zajął nauczyciel wychowania fizycznego I LO w Dębicy Leszek Żyłka. W finale wojewódzkim zajął II miejsce (1971 głosów). To sukces osobisty nauczyciela, ale również szkoły, miasta i powiatu.  Nauczyciele, którzy awansowali do etapu wojewódzkiego zostali zaproszeni na Konferencję Edukacyjną połączoną z rozdaniem nagród, która odbyła się w Hotelu Hilton Garden w Rzeszowie.

Nagrody wręczali Wojewoda Podkarpacki p. Ewa Leniart, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, dyrektor PCEN Izabela Pyra oraz red. Naczelny Nowin Stanisław Sowa. Laureaci otrzymali statuetkę „Nauczyciel na medal”, dyplom uznania, voucher na studia podyplomowe oraz zaproszenie od Tomasza Poręby, posła do Parlamentu  Europejskiego.