Pozostała z nami.

„Umarłych wieczność dotąd trwa

dokąd pamięcią im się płaci”

W. Szymborska

Jak co roku, tuż przed Świętem Zmarłych, młodzież naszej szkoły odwiedza groby nauczycieli, którzy kiedyś pracowali w dębickim liceum.
Pan dyrektor Wiesław Ostafin zaproponował, aby każdego roku grupa nauczycieli, reprezentująca całą społeczność szkolną, odwiedzała grób zmarłego pedagoga.
W tym roku wybraliśmy się na grób pani Małgorzaty Pasek – wieloletniej nauczycielki języka polskiego. Spoczywa ona na cmentarzu w Latoszynie.Pani Małgosia ciepło i serdecznie zapisała się w pamięci swoich uczniów i kolegów z pracy. Protokoły pisała wierszem, a Jej dobry humor rozpędzał chmury i znowu wyglądało słońce. Zawsze uśmiechnięta, chętnie udzielała pomocy i wsparcia. Razem z Nią do pokoju nauczycielskiego i klasy lekcyjnej wkraczała radośći entuzjazm, który od pani Małgosi promieniował.
Wiązanka kwiatów i zapalony znicz są dowodem tego, że zawsze będziemy o Niej pamiętać i serdecznie wspominać, podobnie jak Tych Wszystkich, którzy pracując z nami zostawiliw nas cząstkę siebie.
Pragniemy, aby w ten sposób narodziła się w naszej szkole nowa tradycja, którą będą kultywować obecni i przyszli nauczyciele naszego liceum.