Pamiętamy o zmarłych nauczycielach naszej szkoły

Śmierć nie jest kresem naszego istnienia, żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach. Albowiem to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia”
                                                                                                   A.Einstein

Klasa II c w ramach warsztatów dziennikarskich realizowała projekt „ Pamiętamy o zmarłych nauczycielach naszej szkoły”.

W szkolnej czytelni szukaliśmy informacji o zmarłych nauczycielach, którzy kiedyś pracowali w naszej szkole. Przejrzeliśmy protokoły od czasów założenia szkoły, czytaliśmy wspomnienia uczniów i monografię liceum. Są to cenne materiały, które dostarczyły nam wielu informacji. Przygotowaliśmy także prezentacje przedstawiające sylwetki naszych pedagogów.

Tuż przed Świętem Zmarłych wybraliśmy się na cmentarze przy ul. Cmentarnej. Odszukaliśmy groby nauczycieli pracujących kiedyś  w naszej szkole. Bardzo pomogła nam w tym mapka, która przygotowała, nieżyjąca już, pani Lidia Górska- nasza bibliotekarka.

Zapaliliśmy znicze i w chwili zadumy wspominaliśmy tych, którzy na zawsze zapisali się w pamięci swoich uczniów.