Herbatka u Władka

Bliski, bezpośredni i przyjacielski. Duszpasterz młodzieży, duszpasterz narodu polskiego w czasach próby i pasterz całego świata. Obrońca prawdy historycznej, moralnej, obrońca prawdy, którą jest sam Chrystus. Symbol naszych najpiękniejszych ideałów moralnych oraz duchowych. Człowiek autorytet, niepodważalny autorytet. Dostojny w myślach, słowach, gestach i czynach. Zmieniały się czasy, ludzie, pokolenia, ale On się nie zmieniał, trwał, On – Jan Paweł II – Pielgrzym Świata, Świadek Miłości, trwał…Zawsze ten sam, pokorny sługa Maryi, której zawierzył wszystko, do końca. Zawsze ten sam, konsekwentnie nieugięty, „żelazny” a jednocześnie współczujący, cierpliwy, otwarty i ufny. Wytoczył drogę Kościołowi w Polsce i drogę całemu światu…Taki właśnie był Święty Jan Paweł II, nasz Wielki Rodak…To właśnie On, spoglądając z Domu Ojca był obecny pośród nas w to wyjątkowe zimowe popołudnie, które wzruszyło nasze serca …

W dniu 12.12.2018 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy odbył się wieczorek poetycko-muzyczny z cyklu „ Herbatka u Władka” poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II w roku obchodów 40-lecia Jego Pontyfikatu. Na spotkanie to zaproszeni zostali przedstawiciele władz, przedstawiciele Związku Kombatantów Armii Krajowej, członkowie Towarzystwa Opieki Nad Starym Cmentarzem w Dębicy, emerytowani oraz obecni nauczyciele I LO, rodzice uczniów oraz osoby ze społeczności lokalnej zaprzyjaźnione od lat ze szkołą.

W środowy wieczór, przy nastrojowym blasku świec, zapachu piernika, choinek,  pięknej zimowej dekoracji oraz muzyce, zebranych gości uroczyście powitał Dyrektor I LO, Wiesław Ostafin. Po krótkim wprowadzeniu oraz prezentacji multimedialnej rozpoczęła się część poetycko-muzyczna , której wykonawcami byli uczniowie naszej szkoły. Wykazali się oni nie lada umiejętnością pięknego recytowania, gry aktorskiej, śpiewu oraz gry na instrumentach.Publiczność z ogromną uwagą i wzruszeniem podziwiała wiersze i utwory muzyczne prezentowane przez nich, jak również urzekającą dekorację autorstwa uczniów oraz nauczycieli organizujących wieczorek. Uczniowie dzięki umiejętności przekazywania emocji przenieśli zebranych gości w inny wymiar. W zgiełku codzienności, lekkość, precyzja i spokój wyłaniające się z wersów były dla odbiorców źródłem ukojenia i wytchnienia a wszechobecne treści nauczania Świętego Jana Pawła II okazją do przedświątecznej zadumy. Po części artystycznej głos zabrała Pani Wirginia Lis- prezes Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem,  która jak zawsze wzruszyła wszystkich swoim wystąpieniem i słowami, które skierowała do gości, młodych artystów oraz gospodarzy wieczoru, gratulując wyjątkowo trafnego „doboru postaci tytułowej” oraz wyjątkowo wzruszającego występu. Następnie głos zabrał Pan Starosta Piotr Chęciek, który wyraził swoje uznanie dla młodych artystów oraz wspomniał o czasach, kiedy sam był uczniem naszego Liceum. Po części oficjalnej wszyscy goście zaproszeni zostali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia oraz na słodki poczęstunek i rozgrzanie się ciepłą herbatką; herbatką u Władka. Nuty pysznych słodkości zakosztować mogliśmy, dzięki sponsorowi, Państwu Michalik oraz ich cukierni. Dziękujemy również Panu Zenonowi Trojanowi, właścicielowi Drukarni „Graf it” za pomoc w wydruku zaproszeń oraz plakatów.

Wieczór ten był wyjątkowym wydarzeniem opromienionym muzyką i poezją. Goście nagrodzili artystów gromkimi brawami a zainspirowane poezją rozmowy między zacnymi gośćmi oraz licznymi sympatykami I LO a gospodarzami wieczoru trwały jeszcze bardzo długo. Z pewnością trud włożony przez organizatorów tego przedsięwzięcia w jego realizację nie poszedł na marne i godnie kontynuuje ono ideę wieczornic poetyckich zapoczątkowanych w I Liceum Ogólnokształcącym przez śp.Panią Lidię Górską oraz śp.Panią Marię Grek. Licznie zebranym wspaniałym Gościom raz jeszcze serdecznie dziękujemy a wszystkich , którzy nie mogli zjawić się na „ Herbatce u Władka” osobiście, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

Organizatorzy J

Zobacz wiecej zdjęć  - kliknij tu