To tylko ćwiczenia

W dniu 15.10.2019 roku czwartą lekcję w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły przerwał długi dzwonek. Sygnał oznaczał ewakuację. W kilkanaście sekund po tym sygnale pierwsi uczniowie zaczęli opuszczać szkołę. Po około siedmiu minutach młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły byli w miejscu ewakuacji. Tutaj odbyło się sprawdzenie stanu osobowego.
W akcji uczestniczyli strażacy z KP PSP w Dębicy.
Ewakuacje ćwiczebne odbywają się w Jagielle co roku. Celem ich jest przygotowanie młodzieży i pracowników do ewakuacji w wypadku zagrożenia. Przebieg akcji później jest analizowany w celu uniknięcia błędów w przyszłości. Popełnione błędy będą omawiane na Radzie Pedagogicznej, zostaną z nich wyciągnięte wnioski, które będą wprowadzone przy kolejnych ewakuacjach.
Na uwagę zasługuje fakt, że czas ewakuacji skrócił się o około dwie minuty w stosunku do roku poprzedniego, choć w ewakuacji brało udział około 200 osób więcej.