Ze sztuką za pan brat

11 września uczniowie klasy II b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych przeprowadzonych przez absolwentkę naszej szkoły, a obecnie studentkę III roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Adriannę Legutko. Adrianna przybliżyła uczniom twórców techniki kolażu, a następnie zaproponowała  wykonanie własnych prac tą techniką. Inspiracją do powstania kolaży był utwór Williama Szekspira pt. „Makbet”.

Adrianna przyniosła także swoje prace, które można oglądać w sali nr 10 przez następny tydzień (do 18 września).Cztery lata wcześniej na podobnych warsztatach gościła w naszej szkole siostra Adrianny -Natalia (także ukończyła I LO), obecnie już absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.