Przekraczamy granice!

28.04.2021 r. uczniowie klasy 2d  w ramach lekcji języka angielskiego (grupa p. Barbary Huni-Kimbar) odbyli pełen wrażeń i nowych doświadczeń międzykulturowy rejs – udział w Programie Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Podczas spotkania online uczniowie mieli okazję połączyć się z ukraińską szkołą średnią w Rivne’m – Rivne academic lyceum "Prestyzh". Uczestnicy spotkania zaprezentowali swoje szkoły za pomocą materiału filmowego i licznych zdjęć, a także wzięli udział w dyskusji na temat różnic kulturowych i ciekawostek regionalnych. Spotkanie było prowadzone w języku angielskim. Bariery zostały przełamane, granice zatarte, a każdy uczestnik spotkania zdobył pakiet nowych doświadczeń  i niezapomnianych wrażeń. Współpraca ze szkołą w Rivnem będzie trwać, a w nowej rzeczywistości pocovidowej  z przyjemnością ugościmy ukraińską młodzież w naszej szkole! Ahoj przygodo!