Jednak można polubić „Pana Tadeusza”!

„Z jakiej książki kucharskiej korzystał Wojski, przygotowując menu na ucztę staropolską?”, „Jaki ptak wygrywał kuranty na zamku Horeszków?”, „Jakimi tajemniczymi składnikami Wojski wzbogacił rosół?”, „Jaka melodia rozpoczyna i kończy film w reżyserii  A. Wajdy, powstały na podstawie „Pana Tadeusza?”, to tylko 5 przykładowych pytań z 30 proponowanych, na które młodzież,  biorąca udział w szkolnym konkursie literackim, musiała udzielić odpowiedzi.

13.02.2017r. odbyła się cześć pierwsza konkursu indywidualnego zorganizowanego przez bibliotekę szkolną  „Daj lajka TadziowiJ”, sprawdzająca znajomość epopei A. Mickiewicza i filmu A. Wajdy „Pan Tadeusz”. Okazało się, że klasyka cieszy się wśród uczniów  dużą popularnością i nawet trudne pytania nie sprawiały większego problemu. Rywalizacja była ostra, bo i nagrody finansowe warte były uwagi, ale najważniejsza okazała się umiejętność połączenia przyjemnego z pożytecznym. Świat książki i filmu oczarował uczniów naszej szkoły. W rezultacie I miejsce zajęła Katarzyna Krzyżak z klasy 2 d, II miejsce zajął Bartłomiej Armata z klasy II a, III miejsce zdobyła Aleksandra Godycka z II a.

Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy!