Konkurs „Z językiem polskim za pan brat”: IX edycja 2017 r.

Dnia 30 marca 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. króla Władysława Jagiełły odbyło się podsumowanie IX Powiatowego Konkursu „Z językiem polskim za pan brat” zorganizowanego przez I LO we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dębicy.

Konkurs był skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego i składał się z dwóch części: pisemnej, która odbyła się 13 marca 2017 r. oraz ustnej (retorycznej), która odbyła się przed finałem 30 marca. Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem - w obydwóch etapach wzięło udział blisko 40. uczniów z całego powiatu.

To już kolejna edycja konkursu, która została objęta patronatem Obserwatora Lokalnego. Wydawca tygodnika – pan Ryszard Pajura ufundował cenne nagrody.

W jury konkursu retorycznego zasiadały: pani Dorota Stępień – nauczycielka j. polskiego
w I LO,  przewodnicząca jury, pani dr Anna Wilczyńska – dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego oraz pani Agnieszka Majba-Pochwat – redaktor naczelna OL.
Wystąpiło 15. uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jak podkreśliła podczas rozdania nagród dr Anna Wilczyńska, występujący zaprezentowali bardzo wysoki poziom
i przedstawili ciekawe, indywidualne interpretacje tematów.

Naszym gościom - młodzieży i nauczycielom - gratulujemy odniesionych sukcesów.

Na kolejne święto języka polskiego zapraszamy w przyszłym roku!

Wyniki konkursu „Z językiem polskim za pan brat”: IX edycja 2017 r.

Część pisemna

Szkoły ponadgimnazjalne:

I m.   - Aleksandra Buczak I LO – naucz. Dorota Stępień

II m.  - Aleksandra Skrzypiec II LO – naucz. Katarzyna Lamberska-Kot

III m. - Paweł Szlachta II LO – naucz. Bogusława Król-Olechowska

Wyróżnienia: Sebastian Graniczkowski II LO, Kamil Niemiec I LO, Szymon Świerk I LO

Gimnazja:

I m.   - Zuzanna Grecka Gimnazjum Dwujęzyczne – naucz. Marta Bonarek – Socha

II m.  - Filip Bąk ZS w Parkoszu – naucz. Ewa Nowak

III m. - Magdalena Nowak – Publiczne Gimnazjum w Brzostku – naucz. Wioletta Kaput

Wyróżnienia: Magdalena Świerk MG nr 2, Natalia Galus - Parkosz, Dominik Sobczyk – Brzostek

Część retoryczna