Dzień Nauki z Wydziałem Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

W dniu 5 kwietnia br. mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły gości z WBBiB Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zaproszeni naukowcy wygłosili bardzo ciekawe wykłady: dr Ariel Kamiński z pasją opowiadał o roślinach mięsożernych i pasożytniczych, ich wymyślnych pułapkach i nietypowych sposobach pozyskiwania azotu a przywieziona  kolekcja roślin owadożernych z pewnością stała się dla niektórych inspiracją do założenia własnej. Dr Mariusz Gogól wygłosił interesujący wykład o mechanizmach katalizy enzymatycznej – temat trudny, ale prowadzący świetnie przeprowadził nas przez meandry biochemii komórki. Po zakończonych wykładach uczniowie klasy II d, II e i zaproszeni goście z MG 1 poznawali magię barwników roślinnych. Doświadczenia wraz z uczniami prowadził dr Ariel Kamiński.

Jesteśmy bardzo wdzięczni organizatorom tego wydarzenia Pani dr Magdalenie Tworzydło i Pani dr hab. Beacie Myśliwie – Kurdziel  oraz wykładowcom Panom dr Arielowi Kamińskiemu i dr Mariuszowi Gogólowi za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły i pełne profesjonalizmu poprowadzenie zajęć.

Mamy nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.

Do zobaczenia!