Wizyta naszych uczniów na AGH

10.03.2017 roku klasy 3a i 2a I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy zorganizowały wyjazd na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, a przy okazji do Teatru „Bagatela” na spektakl pt. „Skąpiec”. Na AGH zostaliśmy oprowadzeni po Kopalni Doświadczalnej, która służy jako laboratorium badawczo-dydaktyczne. Jest to także muzeum maszyn górniczych. Następnym punktem było modelarium, gdzie znajdują się zabytkowe modele urządzeń górniczych i hutniczych, a także sprzęt optyczny, aparatura badawcza. Dostaliśmy również zaproszenie na krótką promocję uczelni oraz przybliżenie jednego z wydziałów, a mianowicie Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki.
Po tym wyjeździe wiele niezdecydowanych osób postanowiło wybrać AGH jako miejsce dalszego kształcenia.