Wizyta naszych uczniów na UJ

W dniu 29.03.2017 roku nasi uczniowie mieli przyjemność odwiedzić najstarszą uczelnię w Polsce na wydziale Matematyki i Informatyki. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wykład doktora Jacka Lembasa dotyczący rozwoju metod szyfrowania. Kolejny wykład był poświęcony kompresji danych, a także wyjaśnieniu pojęcia „zip”. Prowadził go Jakub Zygadło. Warsztaty prowadzone przez Łukasza Sitka i Michała Soboszka dotyczyły uczenia maszynowego i analizy danych w praktyce. Niezwykle interesującym okazał się wykład Tomasza Kobosa na temat cech przydających się na Olimpiadzie Matematycznej. Metodą doświadczalną, czyli poprzez analizę wybranych zadań matematycznych, badano, jak uczynić proces samokształcenia bardziej efektywnym. Na koniec naszej wizyty zostało zorganizowane spotkanie z absolwentami UJ, którzy opowiadali, jaki wpływ miały studia na ich karierę zawodową. Uczniowie mogli zadać pytania dotyczące życia studenckiego, podzielić się obawami dotyczącymi wyboru uczelni oraz wysłuchać kilku praktycznych porad.

Uwieńczeniem naszego pobytu było pamiątkowe zdjęcie przed siedzibą wydziału Matematyki i Informatyki UJ.