Dni Kultury I LO po raz czternasty!

4.04.2017r. każdy mógł zaprezentować to, „co mu w duszy gra” podczas XIV Dni Kultury I LO. Uczniowie, dla których kultura jest ważna, recytowali, śpiewali, grali, przenosili nas w świat magii i sztuki. Wystąpili: Szymon Bielatowicz z klasy 1a, który mówił o swojej pasji do… jedzenia i robienia tatuaży, Jakub Kania - magik z klasy 2f zaczarował publiczność swoimi sztuczkami, Konrad Tarnawski z klasy 3a opanował sztukę recytacji perfekcyjnie, Aleksandra Maciuba z klasy 2f, Joanna Stryczek i Radosław Dąbrowski z klasy 1a, Ilona Babicz z klasy 2d, Kacper Ciszek z klasy 1d, Adrianna Legutko z klasy 3g hipnotyzowali śpiewem, a Michał Barszcz z klasy 2a mistrzowsko akompaniował na gitarze. Piękno „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza i „Kawy czy herbaty” S. Mrożka odkryli przed nami Ilona Babicz i Jaromir Hunia z klasy 2d oraz Aleksandra Godycka z klasy 2a. Dodatkowo zawiłości biologicznych i chemicznych reakcji tłumaczył poetycko Jaromir Hunia, łącząc perfekcyjnie dwa przeciwieństwa, czyli świat nauki i literatury.

Dni Kultury pokazały, że uczniowie naszej szkoły są uzdolnionymi, młodymi ludźmi, ciekawymi świata, rozwijającymi swoje pasje. Prowadzący uroczystość Szymon Bielatowicz i A.Ciba zaprosili wszystkich na kolejne Dni Kultury I LO, które odbędą się za… rok w naszej szkole.