„Zakręceni w przestrzeni” – sukces uczennic klasy II B

Uczennice klasy II B – Julia Jamróz, Weronika Jamróz, Jagoda Misiewicz, Maryla Podlasek z własnej inicjatywy znalazły konkurs, organizowany przez WSPÓLNIE – Fundację LafargeHolcim w ramach projektu ECO-MIASTO. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie pomysłu zmian w najbliższym otoczeniu, tak aby tworzyć bardziej przyjazną
i ekologiczną przestrzeń
. Tytuł konkursu -„Zakręceni
w przestrzeni”. Do wygrania był grant, na realizację pomysłu oraz warsztaty architektoniczne, pozwalające „dopracować” koncepcję zmiany.

Dziewczyny uznały, że pomieszczeniem szczególnie „niewykorzystanym” w ich otoczeniu jest szatnia
w szkole. Przygotowały filmik na temat: Jak przy niskim nakładzie kosztów można „zaczarować” to pomieszczenie na strefę chillout’u dla uczniów.

Projekt został doceniony przez Jury, ze względu na zwrócenie przez uczniów uwagi na potencjał mało popularnego miejsca, jakim jest szatnia. Na sędziach zrobiło wrażenie, jak można zagospodarować tą przestrzeń, aby łączyła uczniów. Dodatkowo zespół prawidłowo wygospodarował strefy i przygotował merytoryczną prezentację.

Zespół wygrał 5000 zł na realizację pomysłu oraz warsztaty architektoniczne. Nagrody zostały wręczone 27 września br., podczas międzynarodowej konferencji „Innowacyjne Eco – Miasto” przez Ambasadora Francji w Polsce oraz przez Prezes Fundacji UNEP-GRID Warszawa.
Opiekę nad zespołem sprawował Stanisław Borek.

Link do filmiku: