Licealna pomoc dla "braci mniejszych"

Nie od dziś wiadomo, że licealiści chętnie pomagają zwierzętom. Zwłaszcza tym bezdomnym i porzuconym, o których zdaje się, że ludzie zapomnieli...

Niemal w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia - 19 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja koncertu charytatywnego, z którego dochód jest przeznaczony na wsparcie bezdomnych zwierząt oraz na dofinansowanie dla tych uczniów, którzy mają trudną sytuację materialną.

Impreza rozpoczęła się koncertem kolęd i pastorałek, w którym zmierzyło się sześć klas. Główną nagrodą był dodatkowy dzień na wycieczkę, który jury przyznało klasie 2 e. Ponadto wyróżnione zostały klasy 2 c i 2 g.

Po występach grupowych przyszedł czas na utalentowanych solistów. Na scenie zaprezentowali się: Agnieszka Wolak, Gabriela Korus, Johanessa Pretorius, Justyna Wilk, Aneta Stadnik, Agnieszka Chmura, Julia Jarząb, Martyna Materowska, Barbara Giża, Szymon Dymiński i Marek Bielak.

Wykonali oni własne aranżacje kolęd i piosenek świątecznych. Wszystkie występy przypadły do gustu widowni, czego najlepszym dowodem były gromkie brawa. Konferansjerami podczas koncertu byli Ola Momola i Mateusz Kamiński.

Dodatkową atrakcją podczas koncertu była sprzedaż wypieków, przygotowanych przez uczniów klasy 2 g oraz przeprowadzenie loterii fantowej przez przedstawicieli klas 3 f i 3 h. Nad przebiegiem imprezy czuwały jej organizatorki - p. Anna Wilczyńska i p. Agnieszka Zapał-Róg.

W efekcie, część środków zebranych na pomoc zwierzętom trafiła podczas ferii zimowych na Brzozowe Ranczo oraz do p. Janiny Tomal, która na działkach nad Wisłoką przez cały rok dokarmia 8 bezdomnych kotów. W akcję dostarczenia karmy na rzecz potrzebujących włączyły się tym razem uczennice klasy 2g - Justyna Tarczoń, Katarzyna Babiarz, Agnieszka Wolak i Julita Kozakiewicz, które wraz z p. Anną Wilczyńską odwiedziły swoich podopiecznych.