Sławni absolwenci

Anetta Undas – prof. dr hab. n. med.

Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy z 1984 roku. Jest profesorem zwyczajnym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca naukowa dotyczy mechanizmów zawału serca, udaru mózgu, zakrzepicy żylnej oraz wrodzonych zaburzeń krzepnięcia krwi.

Od 2005 roku kieruje Zakładem Kardiochirurgii, Anestezjologii i Kardiologii Doświadczalnej Instytutu Kardiologii CM UJ, prowadzi Poradnię Zaburzeń Krzepnięcia i Ośrodek Nowoczesnej Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie.

Jest członkiem korespondentem Polskiej Akademii Umiejętności oraz Polskiej Akademii Nauk, pełni funkcję redaktor naczelnej Polskiego Archiwum Medycyny Wewnętrznej i miesięcznika Kardiologia Polska.

Jest autorką około 400 artykułów w recenzowanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym.

Dorobek naukowy prof. dr hab. Anetty Undas potwierdzony jest licznymi nagrodami.