Sławni absolwenci

Radosław Rak – pisarz, lekarz weterynarii

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy z 2006 roku. W Jagielle uczęszczał do klasy biologiczno-chemicznej. Reprezentował szkołę na zawodach okręgowych Olimpiady Geograficznej i na zawodach centralnych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, z której przywiózł tytuł finalisty.

W czasie nauki w szkole wydał swoje pierwsze opowiadanie.

Po skończeniu szkoły ukończył studia weterynaryjne. Pracuje jako lekarz weterynarii   i pisze opowiadania i powieści. W 2017 roku za powieść „Puste niebo” otrzymał złote wyróżnienie  w Nagrodzie Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody im. Janusza Zajdla.

W 2019 roku ukazała się powieść „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”

Po latach szkołę wspomina z sympatią, kolejny raz ofiarował jej swoją powieść, w dedykacji napisał: „Dla I LO im. Króla Władysława Jagiełły, które było całkiem fajną szkołą Radek Rak -Dębica, 30.11.2019”.

Obecnie Radek Rak mieszka w Krakowie.