Sławni absolwenci

Sławomir Micek – artysta rzeźbiarz

Sławomir Micek jest absolwentem  I LO w Dębicy z 1975 roku.

W 1980 r. ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na ASP w Krakowie. Mieszka i tworzy w Kielcach. Jest członkiem Związku Artystów Rzeźbiarzy. Tworzy rzeźby kameralne, jak również kompozycje w dużej skali - plenerowe i do wnętrz architektonicznych. Aktywnie uczestniczy w życiu kieleckiego środowiska plastycznego. Ma na swoim koncie wiele realizacji na rzecz miasta w postaci rzeźb plenerowych, tablic i płaskorzeźb pamiątkowych. Specjalizuje się w rzeźbie realizowanej w brązie i marmurze, bierze udział w licznych konkursach i wystawach.

Sławomir Micek jest autorem popiersia Władysława Jagiełły, które umieszczone jest przed budynkiem I LO w Dębicy, oraz tablicy pamiątkowej poświęconej absolwentowi naszego liceum - pierwszemu komendantowi Związku Strzeleckiego Tadeuszowi Munichowi.