Byliśmy na wykładzie.

W dniu 22.05.2014r. uczniowie klas 1c i 1d z naszej szkoły wybrali się na wykład do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy. Gościem spotkania był pan Waldemar Smaszcz - historyk literatury, pisarz, eseista, krytyk. Wykład dotyczył twórczości poetyckiej Jana Pawła II. Wykładowca poruszył problematykę wielu utworów, m. in przybliżył uczniom "Pieśń o Bogu ukrytym" czy "Tryptyk rzymski". Spotkanie nie opierało się jedynie na czytaniu i analizie autorskich utworów Karola Wojtyły. Pisarz podkreślał również, jak ważna jest poezja w życiu każdego człowieka, co być może skłoniło uczniów do osobistych refleksji.

Adrianna Wójcik kl. 1d