Dlaczego warto czytać?

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – Wisława Szymborska.

Dlaczego warto czytać?

1. Czytanie rozwija wrażliwość estetyczną, wpływa na rozwój intelektualny, kształtuje wyobraźnię i postawę twórczą.
  2. Uczy myślenia – dobra książka porusza i ożywia umysł.
  3. Wyrabia cierpliwość.
  4. Książka dostarcza wiedzy o świecie i ludziach, kształtuje właściwą hierarchię wartości.
  5. Dobra książka chroni przed uzależnieniem od telewizji i Internetu.
  6. Młody człowiek, budujący swój wizerunek, w literaturze może znaleźć podstawy do konstruowania własnej osobowości SAMODZIELNIE.

Dlatego w związku z przyznaniem naszej szkole dofinansowania na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  zwracamy się z prośbą do uczniów, rodziców i nauczycieli o sugestie związane z przyszłymi zakupami – czekamy na wasze propozycje w bibliotece szkolnej codziennie od 8.00 – 14.00.