Hej ogarnięci !!!

Szachiści z I LO wśród najlepszych w kraju!

W dniach 25-27 maja 2015 reprezentacja naszej szkoły zakwalifikowana w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim wzięła udział w Ogólnopolskiej Licealiadzie Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach zorganizowanej w Ustroniu. Zawody rozgrywane były tempem 15 minut na zawodnika na dystansie 11 rund.

Nasza drużyna w składzie: Dominik Lewtak (2e), Jędrzej Miś (1b), Michał Mikuła (2a) oraz Ewelina Golonka (1e) po zaciętej walce uplasowała się na 13tym miejscu, w ostatniej rundzie tracąc szansę na  miejsce 6te, po remisie z wicemistrzami kraju. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z  warszawskiego XIX LO im. Powstańców Warszawy, drugie miejsce zajęło I LO im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, a brązowy medal zdobyło LO im. Bolesława Prusa ze Skierniewic.

 Zawody dostarczyły nie tylko wielu sportowych, ale i towarzyskich emocji Uśmiech

Szachistom gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy!