Jesteśmy na 15. miejscu w Polsce

W bieżącym roku przypada setna rocznica powstania Polskiego Towarzystwa Geograficznego, które jest organizatorem Olimpiady Geograficznej.

W dniach 20 – 22 kwietnia 2018 roku w Zamościu odbyły się zawody centralne XLIV Olimpiady Geograficznej. Organizatorzy przygotowali ranking szkół, które w 43 poprzednich edycjach olimpiady zanotowały największe sukcesy. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy zajmuje na niej 15. miejsce.

Na sukces szkoły pracowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele. W I LO w Dębicy zawodach olimpiady geograficznej sukcesy odnosili uczniowie Zdzisława Czernego, Stanisława Kłoka, Agnieszki Malinowskiej i Tomasza Kozioła, który znalazł się na 19. miejscu ogólnopolskiego rankingu nauczycieli geografii.

Warto pochwalić się, że z zawodów centralnych XLIV Olimpiady Geograficznej uczeń klasy 1d Radosław Cacała wrócił z medalem finalisty.