Hej ogarnięci !!!

Konkursy

Doskonała gra!

Po raz kolejny nasza drużyna koszykówki daje nam powody do zadowolenia. W dniu 15.02.2024 r. w ramach licealiady zajęła 1 miejsce w zawodach na szczeblu powiatowym wygrywając wszystkie mecze. Mecz finałowy był trudny lecz nasi zawodnicy nie dali odebrać sobie zwycięstwa. Drużynę reprezentowali: Kamil Nowicki, Antoni Żybura, Oskar Baniak, Jan Strózik, Karol Iwański (skład wyjściowy). Maciej Mikuła, Mikołaj Szarek, Marcin Pierzchała, Dominik Handzel, Jakub Labak, Krzysztof Bujak i Michał Samson. Opiekun drużyny: Bartłomiej Szarek.

Drużyna uzyskując pierwsze miejsce zapewniła sobie grę w kolejnym etapie rozgrywek.
 

Wydarznia historyczne są inspirujące, nawet jeśli w nich bezpośrednio nie uczestniczymy.

Uczennica naszej szkoły, Izabela Wąs z klasy 4b w XVII edycji konkursu dla uczniów "Namaluj historię dziadków", organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie, za pracę pt. "Ucieczka z niemieckiej niewoli",  otrzymała wyróżnienie za szczególne walory artystyczne. Gratulujemy! 

 Galeria prac jest pod linkiem. Praca Izy jest w kategorii: uczniowie szkół ponadpodstawowych.
 

 

Konkurs ekologiczny w „Mechaniku”

W  finale XIX Powiatowego Konkursu  Ekologicznego  pod hasłem „Odkryj na nowo powiat dębicki” zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy w dn. 8.12.2023 r. naszą szkołę  reprezentowali Filip Kaczor i Dawid Kujawski – uczniowie z klasy 2F. W kategorii przedmiotowej wiedzy chłopcy wywalczyli wyróżnienie.

Natomiast Filip Kaczor autorską prezentacją w kategorii plastyczno-multimedialnej nt. „Ekologiczna szkoła w powiecie dębickim” zajął III miejsce - spośród 68 nadesłanych do organizatora prac.

Gratulacje!

 

 

Wyróżnienie w X Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Przyroda Powiatu Dębickiego”

W czwartek 30 listopada 2023r., w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego  w Dębicy, wręczono nagrody laureatom Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda Powiatu Dębickiego”. Nasza uczennica Aleksandra Szot  z kl. 2C zdobyła wyróżnienie. Zwycięzcom gratulował Starosta Dębicki Pan Piotr Chęciek.
 Serdecznie gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów!

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU " POEZJA GRZBIETÓW KSIĄŻEK"

W dniu 10 listopada 2023 roku został rozstrzygnięty konkurs " Poezja grzbietów książek". Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa, rozbudzanie wrażliwości estetycznej inspirowanej literaturą, rozwijanie kreatywności i samodzielności. Zadaniem uczestników konkursu było ułożenie książki jedna na drugiej w taki sposób, by można było przeczytać ich tytuły z grzbietów. Na konkurs wpłynęły prace uczniów:
Alicji Dzięgielowskiej z kl.3e, Katarzyny Wrońskiej z kl2d, Macieja Szalwy z kl. 1a, May Kądzielawy z kl.2d, Adama Krzemyka z kl.1a, Aleksandry Pociask z kl.1b, Neli Sasak z kl.4a, Aleksandry Parys z kl.1j, Marleny Gaweł z kl. 1b, Barbary Skóry z kl.2d,Mai Dziurgot z kl. 2e, Filipa Galasa z kl. 1e, Gabrieli Kmieć z kl. 2e.

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu:

Nela Sasak kl.4a – I miejsce

Aliacja Dzięgielewska kl. 3e – II miejsce

Aleksandra Parys kl. 1j – III miejsce

Maja Dziurgot kl. 2e – wyróżnienie

Barbara Skóra kl. 2d – wyróżnienie

Maciej Szalwa kl. 1a - wyróżnienie
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Serdeczne podziękowania dla przewodniczącego Rady Rodziców pana Piotra Śliwy za fundusze przekazane na nagrody.
Serdecznie gratulujemy zwycięstwa w konkursie i życzymy dalszych sukcesów!

 

Praca przynosi efekty. Zwyciężyli najlepsi.

19 maja odbył się Konkurs Języka Angielskiego – Master of English współorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy i Burmistrza Brzostku. W konkursie wzięli udział najlepsi uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie z Baturynu i Velyki Zahorivki, którzy pojawili się na konkursie jako goście specjalni z Ukrainy. Po mozolnych zmaganiach, w trakcie których uczniowie musieli wykonać quiz sprawdzający wiedzę gramatyczno-leksykalną i rozumienie ze słuchu, zwyciężyli najlepsi.

Mamy nadzieję, że popularyzacja języka angielskiego na terenie gminy Brzostek zachęci przyszłych absolwentów szkół podstawowych do obrania lingwistycznego kursu prowadzącego do wrót naszej szkoły.

 

 

„Patron w naszych oczach”- wyłoniony laureat konkursu. Uczestnicy konkursu udowodnili że patron szkoły to nie ściema!!!

W  piątkowe przedpołudnie 19.05.2023 r. odbył się II etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły. Aula zamieniła się w salę projekcyjną - klasy 1D, 1E i 1H przedstawiły autorskie filmiki o królu Władysławie Jagielle. Każdy projekt był oryginalny, twórczy, z dozą humoru i doceniony  gromkimi brawami widowni.

Jury wskazało na zwycięstwo pracy konkursowej klasy 1H, a drugie miejsce ex aequo dla klas: 1D i 1E.  GRATULACJE!!!Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Natomiast nagroda główna w postaci środków na dofinansowanie dowolnego wydarzenia klasowego zostanie przekazana klasie 1H w dniu 01.06.2023 r. podczas szkolnych odchodów Dnia Patrona.

 Wyrazy serdecznego podziękowania:

- za pracę w komisji konkursowej dla: wicedyrektor Ludmiły Stelmach-Kołodziej, wicedyrektora  Tomasza Kozioła i przewodniczącego Rady Rodziców Piotra Śliwy, 

- za konferansjerkę - Klaudii Ochab i Miłoszowi Sikorze, za techniczne wsparcie - Konradowi Monicy,   za foto - Antkowi Rakowi,
- za bezinteresowną hojność sponsorów: pani Monice Płazie - AMP Power w Dębicy, panu  Adamowi Ciszkowi - właścicielowi piekarni w Dębicy i panu Piotrowi Śliwie – przewodniczącemu   Rady Rodziców                                

 składają organizatorki konkursu: Katarzyna Mielecka i Maria Trojanowska.

 

Biegać mogą prawie wszyscy. Nasi chłopcy biegają zespołowo i indywidualnie.

W dniu dzisiejszym 13.04.2023 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych. Indywidualnie Kacper Pociask zajął lll miejsce, a drużynowo lV miejsce. Skład drużyny od lewej strony: Kacper Pociask, Bartłomiej Haptaś, Bartłomiej Dygdoń, Karol Persak, Marcin Pierzchała, Seweryn Sanecki. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Bartłomiej Szarek

Kacper Pociask (pierwszy z lewej strony) z dyplomem za lll miejsce w drużynowych biegach przełajowych.

 

 

 

Patron szkoły to nie ściema? Może być kimś inspirującym, autorytetem, wzorem?

Za nami I etap szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły dla klas pierwszych. Cel przedsięwzięcia to szerzenie wiedzy i promowanie sylwetki Króla Władysława Jagiełły wśród młodzieży.
W dniu 13.04.2023 r. trzyosobowe reprezentacje klas pierwszych wykazały się wiedzą o życiu i działalności „naszego” króla.
Największą ilość punktów z tematycznego testu otrzymały zespoły klas:

1D reprezentowana przez: Angelikę Grabowską, Justynę Raś
i Julię Skowron
,
1E reprezentowana przez: Nikolę Kajpust, Szymona Jachyma
i Dominika Barana,
1F reprezentowana przez: Zuzannę Miczek, Paulinę Mikrut
i Filipa Kaczora
,
1H reprezentowana przez: Natalię Warzechę, Milenę Adamczak
i Julię Kulę
.

Konkurs jest również okazją do stworzenia przestrzeni do dyskusji o współczesnych autorytetach, idolach, życiowych przewodnikach. Dlatego w/w finałowe zespoły klasowe w ramach II etapu mają za zadanie przygotować krótkie filmiki pt. „Patron w naszych oczach”.

Oficjalny przegląd filmików i ich ocena przez Jury odbędzie się 19.05.2023 r.
Nagroda główna zostanie wręczona w Dniu Patrona naszej szkoły tj. 01.06.2023 r.
Konkurs organizują Katarzyna Mielecka i Maria Trojanowska.

 Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy!

 

PODZIĘKOWANIE

            ORGANIZATORZY KONKURSU „POWIAT DĘBICKI MOJA MAŁA OJCZYZNA” PRZEPROWADZONEGO POD PATRONATEM STAROSTY POWIATU DĘBICKIEGO PANA PIOTRA CHĘĆKA SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO PRZEPROWADZENIA I UATRAKCYJNIENIA KONKURSU:

  • NAUCZYCIELOM UCZESTNIKÓW ZA ZACHĘCENIE UCZNIÓW I PRZYGOTOWANIE ICH,
  • UCZESTNIKOM ZA ZAPREZENTOWANIE WYSOKIEGO POZIOMU WIEDZY O POWIECIE DĘBICKIM,
  • OSOBOM ZASIADAJĄCYM W KOMISJI,
  • GOŚCIOM,
  • SPONSOROM NAGRÓD  I POCZĘSTUNKU,
  • MŁODZIEŻY I LO W DĘBICY ZA POMOC W ORGANIZACJI, PRZYGOTOWANIE WYSTĘPU ARTYSTYCZNEGO I KIBICOWANIE.

NAUCZYCIELE GEOGRAFII I HISTORII I LO W DĘBICY

 

JEST PODIUM!


30. marca 2023 r. na Dębickim Basenie MOSiR w finale Wojewódzkim Licealiady w pływaniu udało się zdobyć III miejsce stylem klasycznym.
Dokonała tego Blanka Rżany uczennica Id klasy Naszej Szkoły - Gratulujemy! Do zawodów zakwalifikowało się jeszcze dwie osoby: Jessica Grych z klasy IIe, która walczyła stylem motylkowym i Igor Zima z klasy IIId, który popłynął grzbietem. Opiekę sprawował: Grzegorz Mytkoś

 

 

 

II miejsce Patrycji Kosydar w „Dębickim Dyktandzie 2023”

 

 21 lutego 2023r. w DK „Śnieżka” w Dębicy odbyły się eliminacje w Miejskim Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii Miasta Dębicy.  Udział w nim wzięli uczniowie szkół podstawowych i średnich, wyłonieni w eliminacjach szkolnych, oraz osoby dorosłe.

 Wszyscy pisali ten sam tekst dyktanda.

16 marca 2023r. w Urzędzie Miasta w Dębicy odbyło  się wręczenie nagród we wszystkich kategoriach. II miejsce wśród uczniów szkół średnich zajęła nasza uczennica  z klasy 4e -Patrycja Kosydar.

   Patrycji gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nie tylko w ortografii, ale przede wszystkim na tegorocznej maturze.

„ZIMOWE INSPIRACJE Z KSIĄŻKĄ” – PODSUMOWANIE KONKURSU

Konkurs został zorganizowany przez bibliotekę szkolną w celu rozwijania czytelnictwa, wyobraźni uczniów, popularyzacji fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu.

Na konkurs wpłynęła praca Katarzyny Wrońskiej z klasy 1d. Uczennica otrzymała nagrodę rzeczową ufundowaną przez Radę Rodziców.

Serdeczne gratulacje dla Kasi!

 

Półfinał Wojewódzki Licealiady w Pływaniu

22. lutego 2023 r. w Półfinale Wojewódzkim Licealiady w Pływaniu udział wzięli i godnie reprezentowali Naszą Szkołę następujący uczniowie: Jessica Grych, Łukasz Kielur, Antoni Migała, Urszula Migała, Krzesimir Miś, Blanka Rżany, Karol Sibida, Emanuel Starck-Kaszuba, Zuzanna Wodzień, Igor Zima, Michał Żmuda. Sztafeta chłopców 6x50 m. stylem dowolnym wywalczyła 8 miejsce a na podjum dyplom odebrała Blanka za zajęcie trzeciego miejsca stylem klasycznym. Opiekę nad grupą sprawował Grzegorz Mytkoś a koordynatorem startów zawodników była p. Edyta Wilk

 

W unihokeju dziewcząt zajęły 4 miejsce w rejonie!!!

W dniu 16.02.2022r. uczennice naszej szkoły: M.Bujak, G.Cyganowska, K.Gryglewicz, N.Kulas, O.Kuma, J.Piekarczyk, J.Rasińska W.Sobecka, W.Stalec brały udział w zawodach sportowych w unihokeju dziewcząt i zajęły 4 miejsce w rejonie.
Opiekę sprawowala J.Biernacka.

 

Weekendowe zawody speedcubingowe

 

Wyniki zawodów

Kostka 2x2x2

 1. Kajetan Opach

2. Radosław Marcinek

3. Piotr Tokarski

 

Kostka Square-1

 1. Jakub Hamkało

2. Maciej Spirydowicz

3. Maksymilian Kulas

 

Kostka Skweb

 1. Łukasz Burliga

2. Maksymilian Kulas

3. Kajetan Opach

 

Kostka 4x4x4

 1. Łukasz Burliga

2. Gabriel Rejdych

3. Kajetan Opach

 

Kostka 5x5x5

 1. Michał Halczuk

2. Łukasz Burliga

3. Karol Zakrzewski

 

Kostka Pyraminx

 1. Rafał Waryszak

2. Kajetan Opach

3. Maksymilian Kulas

 

Kostka 3x3x3 One- Handed

 1. Kajetan Opach

2. Karol Zakrzewski

3. Łukasz Burliga

 

Kostka Megaminx

 1. Jan Zych

2. Maksymilian Kulas

3. Kajetan Opach

 

Kostka 3x3x3

 1. Kajetan Opach

2. Radosław Marcinek 

3. Łukasz Burliga

 

 

Szkolne „liryczne krople” – podsumowanie konkursu na fraszkę

Konkurs na napisanie fraszki o przyrodzie został zorganizowany dla uczczenia pamięci Jana Sztaudyngera (1904-1970) - fraszkopisarza, poety, tłumacza oraz byłego profesora naszej szkoły.

Fraszki Mistrza wciąż bawią i uczą, dlatego stały się  inspiracją do napisania własnych, przez uczestniczki konkursu.

I miejsce zajęła Maja Dziurgot (kl.1E) za fraszki pt.: „Pory roku”, „Życzenie”, „Przyroda”.

Wyróżnienia otrzymały:
Paulina Mikrut (kl.1F) za fraszkę pt. „Las postępowy”,

Amelia Tyksińska (kl.1G) za fraszkę pt. „Natura wybacza”,

Katarzyna Wrońska (kl.1D) za cztery fraszki (bez tytułów).

W dn. 05.01.2023 r. dyrektor szkoły, Wiesław Ostafin, wręczył fraszkopisarkom nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Śliwie, przewodniczącemu Rady Rodziców, za przekazanie środków finansowych na nagrody.

Zwycięskie fraszki Mai zostały zaprezentowane na pokonkursowej wystawce (przed wejściem do biblioteki szkolnej).

Konkurs przeprowadziła Maria Trojanowska.

Gratulacje dla w/w autorek „lirycznych kropli” – tak Jan Sztaudynger nazywał fraszki.

 

,,Romantyczne klimaty miłości w Roku Romantyzmu i Marii Konopnickiej"

Dnia 19.12.2022 zakończono konkurs recytatorsko-plastyczny ,,Romantyczne klimaty miłości w Roku Romantyzmu i Marii Konopnickiej". Celem konkursu było uczczenie pamięci poetów A.Mickiewicza, J.Slowackiego, C.K.Norwida, Z.Krasinskiego oraz Marii Konopnickiej.
 
Miło poinformować, że laureatką konkursu recytatorskiego jest Magdalena Grochola z kl. 2a za utwór ,,Ktoś mnie czeka" Marii Konopnickiej.
1 miejsce zajęła Julia Tabian z kl. 3d za recytacje utworu Listy 14  M.Konopnickiej.
Laureatką konkursu plastycznego została Izabela Głąb z kl. 3d. Inspiracją pracy był utwór Cypriana Kamila Norwida ,,Moja piosnka".
1 miejsce zajęła Natalia Kulas. Natchnieniem  był C.K.Norwid w utworze ,,Pielgrzym".
2 miejsce przyznano Klaudii Szewczyk z kl. 4f. Inspiracją był utwór Juliusza Słowackiego ,,Hymn".
 
Członkowie jury: Jolanta Sroczyńska, Wacław Jałowiec i Liliana Wolińska.
 
Koordynator Małgorzata Gawle-Wiernasz wyraża  podziękowanie dyrekcji szkoły, uczestnikom konkursu, członkom jury oraz współpracownikom za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu konkursu  zwłaszcza pani Dorocie Stępień, Sylwii Szubie-Cyran oraz Lilianie Wolińskiej i Marii Trojanowskiej.

 

 

Powiatowe Zawody w Piłce Siatkowej chłopców

07.12.2022 r. na Hali Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Dębicy odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Siatkowej chłopców. Ostatecznie nasi reprezentanci uplasowali się na 3 miejscu podium. W rozgrywkach udział wzięli: Rafał Cebula, Jakub Ciborowski, Julian Cieślak, Radosław Cyboron, Wiktor Kopala, Filip Lorenc, Przemysław Maduzia, Oskar Szczepański, Michał Żmuda. Opiekę sprawował Grzegorz Mytkoś  "

 

Półfinał wojewódzki licealiady w badmintonie

W dniu 30.11.2022r.uczniowie naszej szkoły:Julia Pyrchla,Sasak Nela, Podobińska Klara, Hubert Cyran, Julian Cieślak brali udział w półfinale  wojewódzkim  Licealiady w badmintonie w Straszęcinie. .Opieke sprawowali: Jadwiga Biernacka, Bartłomiej Szarek.

 

Gratulujemy naszej reprezentacji dziewcząt!!!

W dniu 25 października 2022 r. dziewczęta naszej Szkoły wzięły udział w Powiatowych Zawodach Sportowych w Piłce Ręcznej zajmując wysokie trzecie miejsce, w rozgrywkach "walczyły" : Barbara Grudkowska, Patrycja Jakson, Paulina Kozińska, Amelia i Karina Opiela, Emilia Piekarczyk, Joanna Rasińska, Wiktoria Sobecka, Marlena Śmietana, Eliza Wilk. Opiekę sprawował Grzegorz Mytkoś.

LICEALIADA SZACHOWA W I LO W DĘBICY

W dniu 18.10.2022 r. odbyły się rozgrywki szachowe w naszej szkole pomiędzy szkołami średnimi powiatu dębickiego. Był to pierwszy szczebel zawodów (eliminacje). Naszym zawodnikom w tym roku nie udało się awansować do kolejnego etapu, 1 miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące, a drugie miejsce Zespół Szkół nr 2. Drużyna składała się z zawodników z pierwszej i drugiej klasy. Skład drużyny: Maciej Mikuła 2a, Jan Struzik 2a, Mateusz Matłok 2a, Kacper Nowak 1a, Hanna Pieniążek 1a. Opiekun drużyny: Bartłomiej Szarek

 

Wspomnienia nauczycieli i uczniów

Książka została umieszczona na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej 
https://dbc.wroc.pl/dlibra/publication/164233
Zapraszamy do przysyłania wspomnień i zdjęć do kolejnego tomu na adres:
ewagnowacka @o2.pl.
Zbliża się 125-lecie szkoły!!!

 

Patronat Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
3908657

Szukaj