Konferencja w Zamku Trebnitz ( Niemcy).

W dniach od 1 do  5 lutego 2023 roku odbyło się w Trebnitz szkolenie polskich, niemieckich , francuskich i ukraińskich nauczycieli, dotyczące realizacji projektu #Stolen Memory . Naszą szkołę reprezentowała pani Jolanta Urbańska. Projekt po polsku Zachować Pamięć, po niemiecku Wege zur Erinnerung realizowany jest we współpracy z Online Arolsen – Archives.

Celem projektu jest szukanie i odnajdowanie rodzin więźniów obozów koncentracyjnych i przekazanie im, odebranych ich bliskim ,osobistych rzeczy , które znajdują się w zasobach archiwum.

Od 19  do 24 marca uczniowie naszej szkoły I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w DębicyUkrainy z Liceum Lotniczego im. I.Sikorskiego z Kijowa oraz Berufliche Schule des Kreises Stormarn w Bad Oldesloe z Niemiec wezmą udział w tym projekcie. Spotkanie odbędzie się w Domu Pojednania w Krzyżowej. Wspólna praca nad projektem przyczyni się do pogłębienia wiedzy historycznej uczniów i zwiększenie umiejętności językowych poprzez bezpośrednią komunikację.