Hej ogarnięci !!!

Podstawowe informacje o projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów I LO w Dębicy - edycja 2022” nr 2021-1-PMU-4274

Nadszedł ten moment, kiedy umowa została podpisana i możemy podać następne informacje na temat naszego kolejnego projektu edukacyjnego, finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. 

Tytuł projektu: „Ponadnarodowa mobilność uczniów I LO w Dębicy - edycja 2022” 

Numer projektu: 2021-1-PMU-4274 

Szkoła przyjmująca:  Mpakogianni private school w Grecji 

Planowany termin wyjazdu do Grecji to 24.03-6.04.2023 roku. 

W projekcie uczestniczyć będzie 20 uczniów i uczennic liceum  wraz z towarzyszącymi osobami w postaci 2 nauczycieli-opiekunów. 

Przed mobilnością Szkoła przy wsparciu Partnera przeprowadzi kurs przygotowujący do mobilności, w którym udział wezmą osoby wyłonione w rekrutacji  

W trakcie dwutygodniowego wyjazdu (z czego dwa dni będą przeznaczone na podróż), uczestnicy będą zobowiązani do stworzenia bloga kulinarnego, poświęconego daniom kuchni greckiej i polskiej. Współpraca w międzynarodowych grupach, możliwość komunikacji w języku obcym, nabywanie wiedzy z dziedziny nowych technologii niezbędnej do efektywnej pracy przy realizacji projektu, jak i możliwość poznania historii i kultury Grecji wpłyną na wzrost kompetencji, wiedzy jak i samorozwój uczestników mobilności.   

Oprócz rozwoju kompetencji kluczowych, program mobilności zakłada także nabycie praktycznych umiejętności, poszukiwanych przez pracodawców, obejmujących efektywne wykorzystywanie narzędzi informatycznych niezbędnych do budowania i administrowania stron internetowych czy analiza i świadome przetwarzanie danych.   

Umiejętności nabyte w trakcie projektu zostaną zaprezentowane i przekazane pozostałym uczniom szkoły przez uczestników mobilności po ich powrocie z Grecji podczas zaaranżowanych do tego celu spotkań na terenie naszej placówki. 

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4210601

Szukaj