Popiersie patrona I LO w Dębicy

W związku ze zbliżającymi się uroczystymi obchodami jubileuszu 120-lecia istnienia naszej szkoły, społeczność szkolna wystąpiła z inicjatywą ufundowania (wykonanego z metalu)  popiersia jej wieloletniego patrona – Króla Władysława Jagiełły  i ustawienia go na granitowym cokole na skwerku przed budynkiem szkoły.

Jednakże z uwagi na znaczny koszt inwestycji, zmuszeni jesteśmy zwrócić się z serdeczną prośbą o finansowe wsparcie naszej inicjatywy. Prośbę kierujemy przede wszystkim do absolwentów szkoły, jej sympatyków, ale także wszystkich tych, którzy doceniają osiągnięcia i rolę naszego liceum na przestrzeni tych 120 lat.

Liczymy, że nasza prośba spotka się z życzliwym odbiorem i że wspólnie podejmiemy finansowy wysiłek na rzecz tej cennej inicjatywy. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdy przekazany datek.

Wykonanie tej inwestycji planujemy do końca 2019 roku, a szacowany koszt to ok. 26 tyś. złotych

Wpłat można dokonywać na konto:

Podkarpackie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych przy I Liceum Ogólnokształcącym

im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy

39-200 Dębica, ul. Słowackiego 9

Bank Nowy BFG S.A.

Nr konta: 82 8642 1139 2013 3909 8179 0001

Dopisek: Popiersie patrona

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Tel.:  (14) 6702616

e-mail: liceum@jagiello-debica.edu.pl