Wydarzenie roku jubileuszowego!!!

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły zaprasza na otwarty wykład okolicznościowy

Pragniemy poinformować, że w ramach obchodów roku jubileuszowego 120-lecia szkoły, przyjedzie do szkoły z okolicznościowym wykładem Pan prof. dr hab. Leszek Starkel, wybitny polski geograf, absolwent I LO. Pan profesor jest drugim Polakiem obok hrabiego Pawła Edmunda Strzeleckiego (1846), który szczyci się Złotym Medalem Królewskiego Towarzystwa Geograficznego (RGS Founder’s Gold Medal). Medal taki można otrzymać za „wspieranie i promowanie nauki i odkryć geograficznych”, przy czym przed jego przyznaniem wymagana jest królewska zgoda.

Wykład odbędzie się w auli I LO dnia 8 listopada 2019 r. o godz. 10:40. Przewidywany czas trwania wykładu ok. 1,5 godz.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Społeczność I LO