Hej ogarnięci !!!

Jubileusz 115 lecia szkoły

Wystawa

Z okazji obchodów 115-lecia szkoły sala nr 17  zamieniła się na jeden dzień w galerię sztuki. Pracownię wypełniły prace  malarskie naszych absolwentów. Dzięki ich uprzejmości mogliśmy zaprezentować naprawdę wiele ciekawych zbiorów.

Niektórzy z absolwentów zajmują się pracą artystyczną na co dzień, inni traktują to jako pasję. Prace na wystawę przekazali także nauczyciele I LO. Można było zobaczyć dzieła: Magdaleny Kity,  Anny Leskiej,  Marii Podhoreckiej- Broniek, Agnieszki Osak, Kingi Zielińskiej,  Wacława Jałowca, Józefa Kierasia,  Grzegorza Boro, Magdaleny Gawron.

Na ekspozycji znalazły się także prace fotograficzne tegorocznych i ubiegłorocznych absolwentów: Igi Pachuckiej i Szymona Matoryna, którzy zaprezentowali ponownie cykl „ Improwizacje”; Klaudii Pociask, która pokazała w swoim obiektywie miasto oraz Wiktorii Baczyńskiej, która wykonała studium dziecka.

W sali numer 17 można było obejrzeć tomiki poezji, które ukazywały się w naszej szkole, złożone oczywiście z wierszy naszych absolwentów oraz tłumaczenia tekstów Jima Morrisona wykonane przez tegoroczną maturzystkę Joannę Sochę.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, odwiedzili ją także sami artyści, za co im bardzo dziękujemy.

 

Jubileuszowy Bieg Uliczny

Kiedy dowiedziałam się o Jagiellońskim Jubileuszowym Biegu Ulicznym podchodziłam do niego sceptycznie.
4,5 km? Nie, to nie dla mnie, z pewnością nie dam rady. Jednak z upływem czasu pojawiło się pytanie: dlaczego by nie spróbować? Może z bieganiem nie wiąże mnie zbyt wiele, ale chęć sprawdzenia własnych możliwości oraz podjęcia nowego wyzwania zwyciężyły. Motywacją była też koszulka, którą miał dostać każdy uczestnik.


 

Czytaj więcej: Jubileuszowy Bieg Uliczny

Uroczystość 15-lecia założenia Muzeum Szkolnego

                  15 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość 15-lecia założenia Muzeum Szkolnego, połączona z nadaniem mu imienia Józefa Wyrobka, profesora dębickiego gimnazjum i badacza dziejów regionu oraz sesją historyczną "Galicyjskie regionalizmy. Wokół muzeów szkolnych i ich roli w procesie dydaktycznym oraz promocyjnym".
           Pomysłodawczynią wydarzenia była tragicznie zmarła w grudniu 2014 r. Lidia Górska, założycielka oraz wieloletnia opiekunka muzeum i archiwum szkolnego.

              Podczas sesji uczniowie mogli zgłębić zagadnienie funkcjonowania gimnazjów galicyjskich
w pocz. XX w (referaty dr Marii Stinnii oraz dr Tomasza Pudłockiego z Instytutu Historii UJ), poznać genezę i działalność dębickiego Muzeum Szkolnego (wykład mgr Arkadiusza Więcha z Instytutu Historii UR),
a także dokonać porównania z innymi, podobnymi placówkami działającymi w regionie Rzeszowszczyzny. (prelekcja dr Izabeli Wodzińskiej z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz mgr Jakuba Pawłowskiego z Muzeum Regionalnego w Lubeni)
 
 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4310727

Szukaj