Hej ogarnięci !!!

,A na wiosnę w Jagiellonce kwitną... kwiaty poezji i prozy." Spotkanie z Panią prof. Haliną Niziołek.

28 maja o godz. 10:30 w auli szkoły odbyło się spotkanie młodzieży z wieloletnią nauczycielką naszego liceum, Panią prof. Haliną Niziołek. Zorganizowane ono zostało przez p. Małgorzatę Frodymę oraz p. Martę Kruszyńską w związku z przeprowadzonym w br. szkolnym konkursem literackim o Laur Złotej Róży przebiegającym pod hasłem: „Świat moimi oczyma”.
 
Pani prof. jako osoba z wieloletnim doświadczeniem, poetka i pisarka, uhonorowana tytułem: Człowiek Roku 2024 „Obserwatora Lokalnego” zgodziła się włączyć w prace komisji oceniającej twórczość uczniów. Jej życzliwe  i merytoryczne wsparcie, pisarskie doświadczenie pomogło oceniającym lepiej dostrzec wielość i różnorodność walorów artystycznych złożonych na konkurs prac oraz spojrzeć na nie z innej perspektywy.
 
Efektem współpracy Pani prof. z organizatorkami konkursu była też niezwykła lekcja poezji, podczas której młodzież mogła nie tylko uzyskać i utrwalić wiedzę z zakresu poetyki, ale też usłyszeć wskazówki dotyczące pisarstwa, które skierowane były nie tylko pod adresem „początkujących poetów i pisarzy”.
Spotkanie to uświetniła swoją obecnością również Pani dyr. Ludmiła Kołodziej, która wyraziła zadowolenie z faktu, że wśród uczniów naszej szkoły są osoby utalentowane literacko.
 
 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4285999

Szukaj