Hej ogarnięci !!!

Tytuł KUSTOSZA PAMIĘCI KAPELANÓW KATYŃSKICH

 

W niedzielę 2 czerwca 2024 w Kalwarii Pacławskiej odbyła się uroczystość poświęcona pamięci kapelanów Wojska Polskiego ofiar zbrodni katyńskiej zamordowanych przez sowietów w 1940 roku.

Podczas tej uroczystości w obecności biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza pani dyrektor naszego liceum odebrała dyplom przyznający naszej szkole tytuł KUSTOSZA PAMIĘCI KAPELANÓW KATYŃSKICH.

 Został on przyznany w dowód uznania za troskę społeczności szkolnej o zachowanie pamięci o tzw. "Dębickiej Liście Katyńskiej" na której widnieje ponad 50 nazwiski a 23 z nich upamietniają Dęby Pamięci posadzone na Placu Mikołajkowów Dębicy.

 

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4286007

Szukaj