Sławni absolwenci

Marcin Nicoś – dr n. med., analityk medyczny

I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy ukończył w 2007 roku.

Po ukończeniu szkoły podjął studia na kierunku analityka medyczna na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. W czasie studiów rozwijał swoje zainteresowania w dziedzinie genetyki nowotworów pracując w Kole Naukowym działającym przy Pracowni Immunologii i Genetyki, Katedry i Kliniki Pneumonologii, Onkologii i Alergologii UM. Studia doktoranckie ukończył w październiku 2016 roku broniąc rozprawę pt: „Poszukiwanie mutacji genetycznym w nie drobnokomórkowym raku płuca w celu przyszłej kwalifikacji chorych do terapii ukierunkowanych molekularnie”. Pracuje na UM w Lublinie na stanowisku asystenta naukowego.

Jest autorem licznych prac naukowych. Jego osiągnięcia naukowe potwierdzone są licznymi nagrodami.