Sławni absolwenci

Agnieszka KOSIŃSKA – pisarka, edytorka, bibliografka

Pochodzi z Zawady. Jest absolwentką I LO w Dębicy z 1986 roku. Po zdaniu matury podjęła studia na filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W latach 1996 - 2004 była osobistą sekretarką Czesława Miłosza, a od śmierci pisarza jest kustoszem mieszkania i archiwum poety w Krakowie oraz opiekunem praw autorskich do jego utworów.

Przygotowała do druku z rękopisów ostatni tom wierszy Miłosza "Wiersze ostatnie" (2006) oraz powieść "Góry Parnasu. Science fiction" (2012)  Twórczyni metodologii międzynarodowej bibliografii Miłosza. Autorka (przy współpracy Jacka Błacha i Kamila Kasperka) pierwszego całościowego opracowania bibliograficznego twórczości noblisty pt. "Czesław Miłosz. Bibliografia druków zwartych" (2009). Jest autorką książek o Czesławie Miłoszu „Miłosz w Krakowie" i „Rozmowy o Miłoszu’.

Mieszka w Krakowie. Jest matką aktora Mikołaja Jodlińskiego.