Sławni absolwenci

Tadeusz Łomnicki (1927-1992) – aktor

Urodził się w Podhojcach, naukę w dębickim gimnazjum ukończył w 1942 roku.

W czasie II wojny światowej należał do Szarych Szeregów, potem był żołnierzem Armii Krajowej. W 1954 roku ukończył studia na Wydziale Reżyserskim PWST w Warszawie. Związany z teatrami Katowic, Krakowa i Warszawy. W latach 1970-81 pełnił funkcję rektora PWST w Warszawie. W swoim dorobku posiada 82 role sceniczne, 51 ról filmowych, 26 ról w teatrze telewizji. Największy rozgłos przyniosła mu rola Michała Wołodyjowskiego   w filmie „Pan Wołodyjowski”.

Zmarł w Poznaniu w czasie prób do spektaklu „Król Lear”. Pochowany został w Alei Zasłużonych na cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie.

W ankiecie „Polityki” z 1998 roku został uznany za największego polskiego aktora XX wieku.