Sztuka wciąż popularna, czyli kto jest winny?

„Szalone nożyczki” to interaktywna sztuka teatralna Paula Portnera, która od lat sześćdziesiątych cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Akcja rozgrywa się w salonie fryzjerskim Antonia Wziętego i to publiczność decyduje o tym, jak zakończy się spektakl.  Aktorzy wspólnie z widzami  uczestniczą w przesłuchaniu prowadzonym przez dwóch policjantów, dotyczącym zabójstwa pianistki Izabeli Richter.

18.11.2021 r. uczniowie klas 1a, 1b mogli zobaczyć „Szalone nożyczki” na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i  uczestniczyć w policyjnym śledztwie, np. zadając wnikliwe pytania aktorom.  W ten oto sposób młodzież stała się częścią spektaklu, czego na pewno się nie spodziewała.