Witold Jarząb finalistą XIV Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki

W dniu 13.04.2016 roku na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyły się zawody III stopnia Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki. 38 uczniów z Polski walczyło o tytuł laureata MOZA.

Witek Jarząb jako pierwszy uczeń z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy startował w  zawodach centralnych Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki. Udział w zawodach nie zwalnia z matury z żadnego przedmiotu, ale tytuł laureata lub finalisty daje uprawnienia do studiowania na wybranych kierunkach kilku prestiżowych uczelni miedzy innymi na kierunku prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Warszawskiego,  Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Uczestnicy finału olimpiady wcześniej musieli przejść eliminacje szkolne i rejonowe. Na każdym z etapów sprawdzano wiedzę z zakresu geografii i historii Afryki oraz zagadnienia dotyczące działalności misyjnej  na tym kontynencie.

Największym problemem było skompletowanie lektur.
W przygotowaniach Witka do zawodów wspomagali Tomasz Kozioł i ksiądz Rafał Słomba.

Witkowi serdecznie gratulujemy sukcesu.