- Szczegóły
-
Kategoria: Konkursy
W dniu 28 maja 2026r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu Ortograficznego „Dębickie Dyktando 2026”.
Wydarzenie to stanowiło wyjątkową okazję do uhonorowania mistrzów językowej poprawności w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, szkoła ponadpodstawowa oraz osoby dorosłe. W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyły uczennice naszej szkoły: Emilia Drąg z klasy 2B zajęła I miejsce i Emilia Tworzydło z klasy 3A zajęła III miejsce. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy. To święto ortografii po raz kolejny udowodniło, że poprawna polszczyzna cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych!