Pojadą na zawody okręgowe 19. Olimpiady Znajomości Afryki

W dniu 07.12.2020 roku w I LO w Dębicy odbyły się zawody szkolne XIX Olimpiady Znajomości Afryki.

Trzech uczniów, z najwyższymi wynikami, zakwalifikowano do zawodów okręgowych (zawodów II stopnia). Są nimi: Kacper Cieślik (kl. 3C), Rafał Lenart (kl. 3C) i Miłosz Zapór (kl. 2F).

Warunkiem zakwalifikowania był wynik uzyskany z testu przesłanego przez KG OZA. Zawierał 50 pytań dotyczących geografii, historii i kultury Afryki. Najwięcej punktów za niego otrzymał Rafał Lenart. Z rozmów z przedstawicielami komisji szkolnych innych szkół z województwa podkarpackiego, których uczniowie tradycyjnie startują w zawodach OZA wynika, że jest to jeden z najwyższych wyników w województwie.

Kacprowi, Miłoszowi i Rafałowi gratulujemy sukcesu, życzymy wytrwałości w poznawaniu Afryki, a w szczególności w zaznajamianiu się z mozaiką ludów afrykańskich i ich mitologii.