Tweet |
![]() |
![]() |
W dniu 07.03.2025 uczennice naszej szkoły brały udział w Półfinale Wojewódzkim Licealiady w unihokeju i zajęły 3 miejsce. Szkołę reprezentowały: Blicharz Zuzanna, Gawęda Julia, Horodyńska Maria, Plezia Julia, Rasińska Joanna, Sędłak Natalia, Stalec Wiktoria, Synowiecka Gabriela, Wójcik Wiktoria, Wróbel Julia, Wróbel Zuzanna, Żurowska Oliwia. Opiekę sprawowała Jadwiga Biernacka.
W przeddzień Święta Zmarłych uczniowie klasy 2i wymyli i odświerzyli postumenty na Placu Mikołajkowów upamiętniające tych którzy oddali życie za wolność Ojczyzny, a ich doczesne szczątki spoczywają w Katyniu, Miednoje i innych często nieznanych miejscach na nieludzkiej ziemi. Po wykonanej pracy zapalili światło pamięci. Nasza szkoła od początku istnienie dębickich Dębów Pamięci opiekuje się tym miejscem.
![]() |
![]() |
W dniu 01.10.2024 r. uczniowie klasy 3D uczestniczyli w „Spotkaniu dla młodzieży z Patronami Roku 2024 r.” Wydarzenie zostało zorganizowane przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy.
Zgromadzona młodzież dębickich szkół ponadpodstawowych wysłuchała dwie prelekcje: pani Małgorzaty Byszuk o Witoldzie Gombrowiczu i pani Marty Bonarek-Sochy o Czesławie Miłoszu.
Prelekcje Pań, wsparte prezentacjami multimedialnymi, wyeksponowały najważniejsze wydarzenia z życia wraz z dorobkiem literackim Patronów.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r. po 123 latach zaborów młodzież naszego liceum upamiętniła uroczystą akademią szkolną.
"Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma "ich". Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! " pisał Jędrzej Moraczewski
O godz. 11.11 społeczność I LO wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu 2023" radośnie odśpiewując Mazurka Dąbrowskiego.
![]() |
W dniu 07.11.2023r. uczniowie naszej szkoły:Zuzanna Nowak, Klaudia Ciołek, Wiktoria Kukułka, Krzysztof Bujak, Piotr Czarnecki brali udział w półfinale wojewodzkim Licealiady w badmintonie w Straszęcinie. Dziewczęta zdobyły szóste miejsce, a chłopcy ósme. Opiekę sprawowali Jadwiga Biernacka i Rafał Dudziak.
![]() |
![]() |
Zdecydowały rzuty karne. Nie walczyły o miejsce na podium. Dziękujemy za ambicje i waleczność.
30. października w Naszej Szkole rozegrały się Powiatowe Zawody w piłce ręcznej kobiet. W skład drużyny wchodziły: Bieszczad Karina, Ciuchera Zofia, Gałat Otylia, Grab Oliwia, Jurek Marlena, Kulas Natalia, Migała Urszula, Podlasek Ilona, Ryznar Paulina, Szymaszek Alicja, Świerk Kinga, Zięba Angelika. Opiekę nad grupą sprawował Grzegorz Mytkoś.
![]() |
Nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktycznego GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW. Jest to pilotażowy program fundacji UNAWEZA, której założycielką jest Martyna Wojciechowska.
![]() |
![]() |
W dniu 18 pażdziernika na stadionie w ZSZ nr 1 w Dębicy odbyły się drużynowe i indywidualne zawody w biegach przełajowych . Naszą szkołę reprezentowały - Mazur Maja , Bieszczad Karina, Ciuchera Zofia , Piotrowska Julia, Szczepanik Julia , Chryń Maja, Mika Anna , Kot Oliwia, Tyksińska Amelia , Zalweska Julia. Dziewczęta zajęły trzecie miejsce. Opiekunem grupy była Justyna Lach.
![]() |
„Nie możemy żyć przeszłością. Trzeba żyć przyszłością i mieć nadzieję, że coś takiego już się nie powtórzy”. Te słowa pomogły Blumie Goldberg zacząć żyć na nowo jako ocalała z Holokaustu, po walce o znalezienie radości i sensu w życiu, którego omal nie straciła. Jestem nastolatkiem z Ukrainy i wiem, jak to jest utracić wszystko – rozumiem sytuację Blumy, zarówno w walce, jak i w nadziei. Grafika symbolizuje Ocalałą jako osobę, która zostawia przeszłość za sobą i wyrusza w przyszłość, z pomocą i miłością swoich bliskich.
Uczeń naszej szkoły Aleks Szewczenko wziął udział w konkursie Annual Holocaust Art and Writing Contest, którego organizatorem jest Uniwersytet Chapmana w Kalifornii. W tym roku odbyła się jego 24. edycja, pod hasłem Siła miłości i wola przetrwania (The Strength of Love and the Will to Survive).
Uczestnicy konkursu zapoznają się ze świadectwami wideo Ocalałych z Holokaustu. Po obejrzeniu świadectwa analizują je, zastanawiając się nad motywacjami i przesłaniem świadków historii. Tę refleksję przekładają na twórcze działanie – pracę plastyczną, wiersz, opowiadanie lub film. Grafika Aleksa znalazła się wśród prac uczniów i uczennic z Polski oraz z całego świata – USA, Irlandii, Rumunii, Niemiec, Kanady, Izraela, Meksyku, Indii, Filipin czy RPA. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w marcu 2023 roku.
![]() |
![]() |
Dołączamy się do gratulacji i podziękowań dla Aleksa.
Pani Marta Bonarek - Socha byłą opiekunką merytoryczną Aleksa w czasie trwania konkursu. Dziękujemy.
![]() |
![]() |
W dniu 13 kwietnia odbyły się zawody sportowe w biegach przełajowych drużynowych i indywidualnych . Dziewczęta drużynowo zajęły trzecie miejsce, a indywidualnie również trzecie miejsce wywalczyła Klara Podobińska.
![]() |
![]() |
![]() |
Komitet Okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego opublikował listę osób zakwalifikowanych do 2 etapu.
Julia Kipa i Mieszko Miś – uczniowie I LO - wezmą udział w etapie okręgowym!
Życzymy powodzenia w kolejnym etapie! Trzymamy kciuki! Gratulujemy sukcesu!
Ten rok przyniósł wiele nieszczęść. Zabrał z tego świata nieoczekiwanie mnóstwo pięknych istnień, pozostawiając bez wytłumaczenia rodziny, przyjaciół - tych najbliższych.
Ogromny ból, którego nie potrafimy wyrazić w słowach, zaszył się głęboko w naszych sercach. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć, że tak młode życie, tak prędko zgasło z dnia na dzień. Że zostało po prostu odebrane. Zadajemy pytanie: Dlaczego to właśnie ta osoba, właśnie teraz, mająca przed sobą całą ziemską wędrówkę?
Chcemy zatrzymać wszystkie najpiękniejsze wspomnienia i nigdy ich nie stracić. Chcemy nie zapomnieć. I nie zapomnimy.
Nie zapomnimy Twojego uśmiechu i dobrego słowa, którymi zawsze obdarowywałaś każdego z nas. Ciepła i szczęścia, którymi się dzieliłaś wokół. Wyrozumiałości i życzliwości, których tak brakuje teraz wśród ludzi.
Jesteś światłem.
Promykiem, który nigdy nie przestanie się tlić w naszych sercach.
W imieniu wszystkich pogrążonych w żałobie
Przewodnicząca SU
![]() |
![]() |
Na początku września przez dziennik elektroniczny informowaliśmy społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy o sukcesie uczennicy klasy 1c Oliwii Szela, która została wicemistrzynią Polski w tańcu współczesnym. Mistrzostwa Polski JDO Balet, Jezz, Modern & Contemporary .Turniej podczas, którego tancerki walczyły o tytuł Mistrza Polski odbył się w Rawie Mazowieckiej. Był równocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy. Ogromnym sukcesem okazało się wicemistrzostwo Polski zdobyte przez Oliwię Szela i Nadię Śliwa w kategorii duety junior. Dziś mamy przyjemność zaprezentować zdjęcie dyplomu i fotografię naszej wicemistrzyni.
Oliwii jeszcze raz gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.
![]() |
W dniach 25.07. – 08.08.2018 r. dwukrotny medalista Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej – Jaromir Hunia reprezentował nasz kraj na London International Youth Science Forum. Celem tego spotkania młodych naukowców z całego świata jest pogłębienie wiedzy na temat rozwoju nauki i jej zastosowań dla dobra całej ludzkości. To również możliwość wymiany doświadczeń
i zrozumienia między młodymi ludźmi wszystkich narodów.
Relacja Jaromira:
„Podczas forum miałem okazję zwiedzić wiodące placówki badawcze w Wielkiej Brytanii, jak UCL Hospitals, Biomedical Research Centre w Cambridge czy School of Tropical Medicine w Liverpoolu (szczycącą się pierwszym w historii Noblem w dziedzinie medycyna
i fizjologia za pracę Ronalda Rossa nad malarią). Wiele specjalistycznych wykładów (prowadzonych przez charyzmatycznych wykładowców) dotyczyło właśnie malarii, HIV, sztucznej inteligencji czy eksploracji kosmosu, a więc nauki w służbie ludzkości. My natomiast przez dwa tygodnie forum eksplorowaliśmy Londyn, jednak żadne salony Pałacu Buckingham, ani widok z London Eye nie może się równać z majestatyczną komnatą Muzeum Historii Naturalnej, pełną skamielin dinozaurów.
Podczas Science Bazaar w Królewskim Towarzystwie Geograficznym zaprezentowałem swój poster pt. Allelopatic influence of sorghum on the process of weed and grain crops germination – będący podsumowaniem wyników dwóch moich poprzednich projektów badających allelopatyczny wpływ sorga na kiełkowanie i wzrost zbóż i chwastów. Było to niesamowite uczucie, jako że opowiadać o swoich badaniach mogłem młodym naukowcom z całego świata – od Zjednoczonych Emiratów Arabskich po Rwandę i Singapur.
Forum to jednak przede wszystkim ludzie. Miłośnicy STEM (Science Technology Engineering Mathematics) z całego świata – od Chin po Chile. Na Forum mogliśmy poznać egzotyczne dla nas kultury, zaprezentować własną i zdobyć przyjaciół ze wszystkich stref czasowych (w tym roku 70 krajów), z którymi być może w przyszłości uda się przeprowadzić wspólne projekty, niekoniecznie badawcze.”
W najbliższy wtorek tj. 21.08.2018 r. o godz. 9:00 w naszej szkole odbędzie się matura poprawkowa z matematyki
i języka angielskiego.
Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do szkoły o godz. 8:30 do sal: 33 lub 34.
Prosimy nie zapomnieć dowodu tożsamości oraz kodów kreskowych (jeśli ktoś zabrał do domu)
Życzymy powodzenia!
Strona 1 z 2