Hej ogarnięci !!!

Erazmus+ Creative Hearts Using Arts

Creative heARTS using ARTS

 

 

 Zobacz film !!!

 

W ramach programu Erazmus+, dzięki fundacji NICOLA.Arts, uczniowie I LO wzięli udział w międzynarodowym projekcie ‘Creative heARTS’. Projekt realizowano od 21 do 31 stycznia 2023 roku w Dębicy.

            Celem międzynarodowej wymiany młodzieży była nie tylko integracja, poznawanie kultury krajów europejskich, rozwój kreatywności i przezwyciężanie barier poprzez komunikację, ale również wskazywanie problemów młodych ludzi, sposoby radzenia sobie z  nimi poprzez współdziałanie z lokalnymi samorządami lub organizacjami. Do prezentacji problemów oraz ich skali została wybrana między innymi forma komiksu. W projekt zaangażowała się młodzież z wielu krajów - Włoch, Hiszpanii, Turcji, Litwy i Polski. Uczestnicy wzięli udział w intensywnych zajęciach, warsztatach rysunku i warsztatach tworzenia komiksów. 

30 stycznia odbyło się podsumowanie projektu,  młodzież spotkała się z Burmistrzem Miasta Dębicy, który objął patronat nad projektem ‘Creative heARTS’. Prace uczestników można oglądać na wystawie w Urzędzie Miasta w Dębicy, w późniejszym czasie również w szkołach średnich. Młodzi ludzie uczyli się poprzez śpiew, taniec, rysunek, dlatego na pewno wspólnie spędzony czas na długo zostanie w pamięci – jako wspomnienie z tegorocznych zimowych ferii. 

Film  "Ale jazda" - lodowisko 

Film "W Urzędzie Miasta" 

Zobacz pozostałe fotografie

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4310798

Szukaj