Uroczystości, akcje, imprezy

"Naród, który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości." Józef Piłsudski

 

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości – obchodzimy go dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Dla Polaków  to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości do Ojczyzny i symbol zwycięstwa. Z tej okazji uczniowie klasy 3B przygotowali uroczystą akademię z towarzyszeniem chóru szkolnego pod opieką pań Katarzyny Mieleckiej, Kingi Wywrot, Małgorzaty Gawle-Wiernasz. 

Cześć i chwała bohaterom! Wieczna pamięć poległym! Cześć i chwała Ojcom naszej niepodległości! Niech żyje wolna, suwerenna, niepodległa Polska! Niech Pan Bóg ma naszą ojczyznę zawsze w swojej opiece! /z wystąpienia Prezydenta RP z okazji Narodowego Święta Niepodległości/

zobacz inne zdjęcia

 

Z szacunku dla obrońców Ojczyzny - Jesienny Rajd "DESER" Szlakiem Partyzanckim II Zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębica

W dniu 28 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Jesiennym Rajdzie "DESER" Szlakiem Partyzanckim II Zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębica w 20 rocznicę powstania Szlaku Partyzanckiego.

W czasie tegorocznego jesiennego rajdu chcieliśmy wspomnieć bohaterstwo żołnierzy Armii Krajowej, którzy latem i jesienią 1944 roku walczyli w lasach ziemi dębickiej o wolną i niepodległą Polskę oraz oddać hołd poległym żołnierzom dębickich zgrupowań partyzanckich, którzy zginęli w walce m.in. w okolicach Połomii, Braciejowej i Gumnisk.
Podczas przemarszu szlakiem Partyzanckim mieliśmy okazję poznać historię żołnierzy AK Obwodu Dębickiego - tu wielkie podziękowania dla naszego przewodnika, wiceburmistrza miasta Dębica Macieja Małozięcia za szczegółowe przybliżenie nam wydarzeń historycznych tamtego okresu.

Na zakończenie rajdu czekała na nas miła niespodzianka, organizatorzy rajdu zapewnili ciepły posiłek przy ognisku.

Opiekun grupy: Tomasz Czajowski

zobacz wszystkie fotografie

 

 

Tytuł KUSTOSZA PAMIĘCI KAPELANÓW KATYŃSKICH

 

W niedzielę 2 czerwca 2024 w Kalwarii Pacławskiej odbyła się uroczystość poświęcona pamięci kapelanów Wojska Polskiego ofiar zbrodni katyńskiej zamordowanych przez sowietów w 1940 roku.

Podczas tej uroczystości w obecności biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza pani dyrektor naszego liceum odebrała dyplom przyznający naszej szkole tytuł KUSTOSZA PAMIĘCI KAPELANÓW KATYŃSKICH.

 Został on przyznany w dowód uznania za troskę społeczności szkolnej o zachowanie pamięci o tzw. "Dębickiej Liście Katyńskiej" na której widnieje ponad 50 nazwiski a 23 z nich upamietniają Dęby Pamięci posadzone na Placu Mikołajkowów Dębicy.

 

 

ŚLUBOWANIE I INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH

 

Dziś – 25.09 2024 r. – miało miejsce ślubowanie klas pierwszych naszego liceum. Po złożeniu uroczystej przysięgi przez uczniów, głos zabrała Pani Dyrektor, która oficjalnie powitała pierwszoklasistów w gronie społeczności szkolnej.

Każda z klas pierwszych przygotowała krótki występ artystyczny i zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie, plastyczne oraz taneczne. 

Następnie wszyscy chętnie wzięli udział w zabawach sportowych. Dla wzmocnienia sił fizycznych uczniowie mieli okazję poczęstować się grillowanymi kiełbaskami i słodyczami.

Wszyscy bawili się doskonale. Wspólnie spędzony czas był świetną okazją do budowania przyjaźń i zacieśniania więzi między uczniami z różnych klas.

zobacz pozostałe fotografie

 

,A na wiosnę w Jagiellonce kwitną... kwiaty poezji i prozy." Spotkanie z Panią prof. Haliną Niziołek.

28 maja o godz. 10:30 w auli szkoły odbyło się spotkanie młodzieży z wieloletnią nauczycielką naszego liceum, Panią prof. Haliną Niziołek. Zorganizowane ono zostało przez p. Małgorzatę Frodymę oraz p. Martę Kruszyńską w związku z przeprowadzonym w br. szkolnym konkursem literackim o Laur Złotej Róży przebiegającym pod hasłem: „Świat moimi oczyma”.
 
Pani prof. jako osoba z wieloletnim doświadczeniem, poetka i pisarka, uhonorowana tytułem: Człowiek Roku 2024 „Obserwatora Lokalnego” zgodziła się włączyć w prace komisji oceniającej twórczość uczniów. Jej życzliwe  i merytoryczne wsparcie, pisarskie doświadczenie pomogło oceniającym lepiej dostrzec wielość i różnorodność walorów artystycznych złożonych na konkurs prac oraz spojrzeć na nie z innej perspektywy.
 
Efektem współpracy Pani prof. z organizatorkami konkursu była też niezwykła lekcja poezji, podczas której młodzież mogła nie tylko uzyskać i utrwalić wiedzę z zakresu poetyki, ale też usłyszeć wskazówki dotyczące pisarstwa, które skierowane były nie tylko pod adresem „początkujących poetów i pisarzy”.
Spotkanie to uświetniła swoją obecnością również Pani dyr. Ludmiła Kołodziej, która wyraziła zadowolenie z faktu, że wśród uczniów naszej szkoły są osoby utalentowane literacko.
 
 

Zakład Narzędziowy "PZL Dębica"

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
7386685

Szukaj