^Pwrót na górę

Nasze sukcesy

Olimpiada Artystyczna

Już od trzech lat nasi uczniowie jako jedyni reprezentanci szkół dębickich uczestniczą w Olimpiadzie z Historii Sztuki. Etap okręgowy odbywa się zawsze w murach Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Instytut powstał w 1882 roku jako pierwsza katedra historii sztuki na ziemiach polskich. Od 1992 siedzibą Instytutu jest Collegium Iuridicum przy ul. Grodzkiej 53 (tutaj właśnie odbywa się olimpiada). Zatem sam fakt udziału w olimpiadzie, pod okiem prof. Tomasza Gryglewicza jest dużym wyróżnieniem. Nasi uczniowie od trzech lat docierają do etapów ustnych olimpiady, gdzie stają w szranki głównie z uczniami ze szkół plastycznych i artystycznych. Etap ustny składa się z dwóch części`; rozpoznawanie dzieł sztuki (tu dużo zależy od szczęścia w losowaniu zestawu) oraz prezentacji tematu własnego (wybór naszych uczniów jest zawsze chwalony, sięgają po niestandardowe tematy).

Czytaj więcej: Olimpiada Artystyczna

Uczennice Jagiełły w gronie laureatów XXIV Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej!

12 grudnia 2014r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbył się finał XXIV Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Rywalizacja była zacięta, ponieważ w konkursie wzięło udział aż 50 uczestników z całego województwa podkarpackiego, którzy wcześniej zostali zwycięzcami etapów powiatowych.

 

Naszą szkołę w kategorii poezji śpiewanej reprezentowała Maria Socha z 1c, której akompaniował Marek Bielak z 3e. Natomiast w recytacji zaprezentowały się uczennice klasy 3g: Paulina Książek- kategoria młodzież i Dominika Jarosz tym razem jako reprezentantka MOK w kategorii dorośli.

Jury po godzinach przesłuchań i burzliwych obradach wyróżniło najlepszych, a wśród nich Marysię i Dominikę, które zajęły II miejsca w swoich grupach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyjątkowych wrażeń i zdobytych doświadczeń!

Copyright © 2013. So sassy  Rights Reserved.