Klasy politechniczne

Klasa matematyczno – fizyczna (przedmioty rozszerzone: matematyka i fizyka)

Klasa matematyczno – chemiczna (przedmioty rozszerzone: matematyka i chemia)

Trzeci przedmiot rozszerzony do wyboru spośród wymienionych w zasadach rekrutacji (na końcu artykułu)

przedmioty uzupełniające:
historia i społeczeństwo, informatyka stosowana, rysunek  techniczny

Profil dla uczniów odważnie stawiających czoła wyzwaniom współczesnego świata, zainteresowanych naukami ścisłymi. Współpraca z Politechniką Rzeszowską oraz Wyższą Szkoła Zarządzania i Informatyki gwarantuje dostęp do pracowni tych uczelni a także zajęć z ich wykładowcami. Absolwenci nie będą mieć problemu z dostaniem się na coraz popularniejsze i przyszłościowe kierunki studiów oferowane przez wszystkie uczelnie techniczne.

Profil przygotowuje do podjęcia studiów  wyższych na kierunkach technicznych, ekonomicznych iprzyrodniczych m.in. na informatyce, automatyce, robotyce, elektronice, matematyce, astronomii, biofizyce, biotechnologii, budownictwie, mechatronice, mechanice i budowie maszyn.

Oferta dodatkowa:
wykłady i laboratoria prowadzone przez pracowników Politechniki Rzeszowskiej, AGH, WSIiZ, UJ, Politechniki Warszawskiej w szkole i na uczelni. Wszystkie zajęcia dodatkowe z matematyki prowadzone będą w ramach projektu „Matematyka naszą pasją” objętego patronatem Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego