Klasy uniwersyteckie

klasa  historia – język polski (przedmioty rozszerzone:  historia,  język polski)

klasa historia – język angielski (przedmioty rozszerzone: historia, język angielski)

Trzeci przedmiot rozszerzony do wyboru spośród: geografia, wos, język polski.

Przedmioty uzupełniające:

Przyroda, elementy historii sztuki lub elementy prawa, warsztaty dziennikarskie, edukacja teatralna i filmowa.

Dla prawdziwych humanistów, uczniów szczególnie zainteresowanych językiem polskim i historią, pragnących poszerzać swą wiedzę w tych dziedzinach. Intensywna nauka przedmiotów humanistycznych realizowana będzie we współpracy z Instytutem Historii UJ. Klasa rozwijająca umiejętności komunikacji interpersonalnej, swobodnego pisania, wypowiadania się. Dodatkowe zajęcia zapewnią zdobycie wiedzy niezbędnej na wielu kierunkach studiów. Profil przygotowuje do podjęcia studiów  wyższych na kierunkach humanistycznych, np. filologii polskiej, historii, archeologii,

psychologii, dziennikarstwie, politologii, prawie, socjologii, administracji, europeistyce, stosunkach międzynarodowych, komunikacji społecznej, kulturoznawstwie, filozofii.

Oferta dodatkowa:

Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych UJ w naszej szkole i na uczelni oraz ciekawe wyjazdy przedmiotowe, zajęcia organizowane we współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, radiem RDN (praktyki dziennikarskie kończące się certyfikatem), Gazetą Codzienną Nowiny,WSIiZ w Rzeszowie, Instytutem Pamięci Narodowej i Galerią Sztuki w Dębicy.