Hej ogarnięci !!!

"Płomienie miłości" koncert charytatywny dedykowany dzieciom głodującym w Afryce.

W czwartek 18 kwietnia w naszej szkole odbył się koncert charytatywny "Płomienie miłości" dedykowany dzieciom głodującym w Afryce.
 Koncert zorganizowany był pod patronatem  Katolickiego Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata ,,Maitri" w ramach Akcji Adopcja Serca. Koordynator koncertu dr Małgorzata Gawle-Wiernasz na początku uroczystości powitała serdecznie wszystkich przybyłych gości: na czele z  panem starostą Piotrem Chęćkiem, przedstawicielamk Kultury i Oświaty, TVRegionalnej, Służby Zdrowia oraz Duchownych: Siostry Służebniczki i Kapłanów oraz Rodziców jak i też Nauczycieli i Młodzież.

Ukazała istotę Adopcji serca - jako symbolicznego przyjęcia do swego serca i rodziny biednego lub osieroconego dziecka i systematycznego wsparcia materialnego, tak by dziecko mogło być odżywiane i mogło się kształcić w Oratoriach  prowadzonych przez Misjonarzy. Adopcja Serca buduje duchowe emocjonalne oraz poczucie solidarności między rodzinami w Polsce i krajach ubogich m.in w Afryce. 
 
Na program koncertu złożył się montaż słowno - muzyczny, fragmenty listów Misjonarzy pracujących z biednymi dziećmi, film oraz piosenki jak ,,Nieznajomy" w wykonaniu Klaudii Ochab "Człowieczy Ios" Julii Wadas, "SOS Małgorzaty Gawle-Wiernasz oraz "Modlitwy franciszkanskiej" w wykonaniu zespołu muzycznego z Siostrą Klaudia na czele.  Wysłuchano też utworu Asturias w wykonaniu gitarzystki  Magdaleny Grocholi, koncertu F. Szopena Jana Barlickiego oraz utworów m. in Summertime Sadness wykonanych przez zespół Jagiellończycy  pod opieką muzyczną pana  Rafała Kroka i Pani Reginy Kontrabeckiej-Zapór. Prowadzącymi uroczystość byli Aleksandra Oleksy i Jakub Motyka.
Na koniec uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Ludmila Stelmach - Kołodziej dziękując wykonawcom koncertu, gościom i młodzieży również za złożone ofiary na rzecz glodujacych  dzieci w Afryce. Zaproszeni goście wraz z artystami mogli jeszcze zatrzymać się na chwilę refleksji przy kawie.
 
 
 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4182814

Szukaj