Kartka do powstańca

Uczniowie naszej szkoły, zachęceni przez pana Stanisława Borka, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Wyślij bezpłatną kartkę do powstańca”, której celem było podziękowanie uczestnikom powstania warszawskiego za walkę o naszą wolność. Kartki można było dedykować konkretnej osobie, bądź też wysłać po prostu kilka ciepłych słów do nieznanej nam z imienia i nazwiska postaci. Ubiegłoroczna akcja pokazała, że wiele kartek wysłanych imiennie przerodziło się w trwałe relacje trwające do dzisiaj.

Z naszej szkoły zostało wysłane ponad 100 kartek, przygotowanych przez fundację BOHATER.ON – Włącz Historię. Celem fundacji jest edukacja historyczna społeczeństwa. Uczniowie włączając się akcję współczesnego patriotyzmu, pokazali, że nie są im obce zagadnienia związane z historią kraju.