Dla Niepodległej

12 grudnia 2017 roku w gmachu Senatu RP odbyła się konferencja Szkoła wspólnotą wychowującą i kształcącą dla Niepodległej, której celem było teoretyczne i praktyczne wsparcie środowiska oświatowego w realizacji priorytetu edukacyjnego bieżącego roku szkolnego jako Roku dla Niepodległej.

Organizatorami konferencji były Komisja Nauki, Edukacji i Sportu Senatu RP oraz Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej KUL. Honorowy Patronat nad konferencją objął Pan Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu RP.

W programie konferencji poruszane były zagadnienia dotyczące wychowania ku wartościom, znaczenia  patriotyzmu, rozwijania talentów i uzdolnień młodego pokolenia, także poprzez realizację projektów historycznych i społecznych.

Jednym z siedmiu przedstawicieli z województwa podkarpackiego uczestniczących
w konferencji była nauczycielka historii Aneta Kwolek.