Młodzi dziennikarze podbijają Tarnów

Kolejny raz uczniowie naszego liceum wzięli udział w warsztatach organizowanych w RDN Małopolska w Tarnowie. Już od kilku lat rozgłośnia współpracuje z I LO. Staż obejmuje 4 wyjazdy do radia. Pozwalają one uczniom zwiedzić radio, poznać jego historię i zobaczyć jak wygląda praca dziennikarza. Mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć audycje nadawane na żywo, pracę operatora oraz dział promocji i reklamy. Kolejne wyjazdy wiążą się z praktykami i zdobywaniem umiejętności godnych prawdziwego dziennikarza. Mamy możliwość przeprowadzenia sondy wśród mieszkańców miasta, często bojowo nastawionych do poruszanego problemu, przycięcia zebranego materiału, napisania artykułu, który zostanie odczytany przez prowadzącą.

Podczas warsztatów panuje luźna i przyjacielska atmosfera, dziennikarze chętnie odpowiadają na zadawane pytania, organizują czas w kreatywny i dogodny dla nas sposób.

Kto wie, czy w przyszłości, po wielu latach, nie usłyszymy głosu naszego kolegi czy koleżanki w rozgłośniach najpopularniejszych stacji w Polsce. I pomyśleć, że to wszystko zasługa licealnego stażu.

Magdalena Wrona, Agnieszka Trojanowska, Natalia Uszko, Natalia Cypcarz, Norman Magiera - grupa dziennikarska z klasy IIc