Hej ogarnięci !!!

Podziękowanie

 

      W imieniu swoim, Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego, Ucznia i jego Opiekuna  serdecznie dziękuję Rodzicom uczniów uczęszczających do I LO   w Dębicy, Nauczycielom i wszystkim Przyjaciołom Szkoły, dla których nieobojętna jest sytuacja ucznia, którą przedstawiłem w liście z dnia 7 września2022 roku.
     Szczególne podziękowania składam dla Pani Katarzyny Rostowskiej Machnik i jej Współpracowników z Urzędu Pracy w Dębicy.
     Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się zebrać środki, które pomogą mu przez kilka miesięcy żyć w Polsce i kontynuować naukę w najstarszej szkole średniej Dębicy.   Dziękuję, za wpłaty już dokonane oraz za ich deklaracje, a także oferty pracy.
    Jak podkreślałem w liście, w naszej szkole jest kilkanaście osób z Ukrainy. Uczniowie przybyli do nas przeważnie z matką i rodzeństwem. Jeśli matka znalazła zatrudnienie, to najczęściej za najniższą płacę krajową. Utrzymać z tych dochodów musi siebie i dzieci. 500+ otrzymuje tylko młodzież do ukończenia 18 roku życia.
    Piszę o tym dlatego, że Przyjaciele naszej szkoły często oferują naszym uczniom rowery, kursy językowe, karnety na siłownię …. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni, ale pamiętajmy, że nie są to podstawowe potrzeby naszych uczniów. Pamiętajmy, że uczeń powinien być syty, ubrany, mieć podręczniki, pieniądze na dojazd do szkoły.
     Uważam, że najlepszym sposobem pomocy jest wpłata na konto Rady Rodziców I LO w Dębicy. W tytule wpłaty można wskazać cel pomocy. Przedstawiciele Rady Rodziców najlepiej  rozpoznają potrzeby i rozdzielą środki.
    Dzięki pomocy Przyjaciół naszej szkoły część uczniów z Ukrainy w czasie wakacji znalazła zatrudnienie i mogła sobie polepszyć warunki bytowe.
      Kończąc, dziękuję Wszystkim, od których popłynęło dobro w kierunku uczniów z Ukrainy. Myślę, że w Polsce nadal najbardziej podobać będą się im „dobre ludzi, drogi i ekologia”.

 Z poważaniem,

Tomasz Kozioł – wicedyrektor I LO w Dębicy

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4210910

Szukaj